WHO hlási čoskoro koniec pandémie, Slovensko stavia triážne stany a povoláva medikov

Dalito.sk/ilustračné foto: Hasiči pred Urgentným príjmom stavajú triážny stan/foto: UNLP KE
LUCIA TOMEČKOVÁ -

Pozerám na fotografie so stanmi pred nemocnicami, ktoré do redakcie zasielajú tlačové oddelenia a nestíham sa čudovať. Dobre, priznám sa, viac sa smejem. Svet ruší pandemické opatrenia, WHO vraví o skorom konci, ale Slovensko si opäť ide svoje úplne opačne aj keď uvoľňuje. Niekedy mám pocit, že moja krajina je fakt len výskumné laboratórium mimozemšťanov, kde skúmajú, čo Homo sapiens znesie.  Alebo pokus niekoho z vesmíru, robiť všetko úplne naopak a čakať, ako to dopadne. Tuším, že keď pandémia skončí, politickí covid fetišisti budú mať abstinenčné príznaky. 

Dodnes si spomínam na Veroniku Remišovú, ako dokola ukazovala prstom na Českú republiku, ktorá v najhorších časoch postavila dve poľné nemocnice, že aha! Čo tam robia! Vôbec nechápala, že to urobili v čase najväčšej úmrtnosti v krajine od druhej svetovej vojny. A keďže pandémiu zvládli so cťou v nemocniciach, ako obrovské poľné nemocnice 21. storočia rozložili, tak ich aj zbalili. Pred rokom.  Zatiaľ nakúpili lieky, vakcíny aj ostatné, vyplatili záchranné a zdravotné zložky tak, že slovenské môžu o tom iba snívať a idú ďalej. Čoskoro v Česku skončí aj pandemická pohotovosť.

Miesto liekov stany

A čo vtedy urobila slovenská vláda? Nič! Vtedy aj dnes. Na najmodernejšie lieky proti omikronu majú vraj Slováci zabudnúť, alebo si ich zháňať v Česku. Jediné čo vláda dokázala, chvastať sa na záver jarnej vlny a možno aj celej pandémie stanmi, v ktorých nemá kto robiť a dokonca ani čím liečiť. Najmodernejšie účinné lieky totiž neobjednala. Faktom je, že stany aspoň vidieť… Ale to vážne až keď už inde končia? A to ešte do nich povolá aj medikov? To tie stany budú vykurovať kvôli nim? Však generál aj nemocnice hlásia pokoj. Alebo sa už do nemocnice nedostane ani zaočkovaný pacient a nechajú ho rovno v stane?  Niečo nám ušlo? Niečo vláda tají? Však omikron nemocnice nenapĺňa nikde na svete! Ja tomu fakt nerozumiem prečo až teraz.

Z tých stanov ide poriadny smrad

Európa s koronavírusom začína žiť, Slovensko ako jediné stavia triážne stany a povoláva medikov… Štipnite ma. To je naozaj to jediné, čo vláda po dvoch rokoch pandémie dokáže na jej samotný záver? To je tá služba verejnosti?!

Mne to celé smrdí, šialene smrdí. Čo je naozaj za tou spiatočkou Slovenska? Naozaj si mám myslieť, že situácia v nemocniciach je oveľa horšia ako vláda priznala? Preto na nás vytasila vojenskú medicínu pri najmenej agresívnej forme covidu a nezahltených nemocniciach? A kto ten nezmysel zaplatí? A kto na ňom zarobí? Z tých stanov ide poriadny smrad. A len slabou vakcináciou to nie je…  

(Ak vás tento názor zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)