Z domu teraz pracuje aj letuška, neveríte?

Dalito.sk/Letuška Kristen Gillettová z leteckej spoločnosti WestJet/zdroj: #WesLeague #WesBarker

Lietadlá po celom svete sedia na zemi a s ním aj palubný personál. Letecké spoločnosti denne posúvajú predaj leteniek o týždne, mesiace…  Nikto na celkom svete nevie, kedy sa letecké flotily konečne odrazia od zeme.

O pocit slobody prišli nielen milióny cestujúcich, ale aj zamestnanci  leteckých spoločností, ktorým je jasné, že mnohí sa nebudú mať ani kam vrátiť. Pandémia COVID-19 mimoriadne zasiahla aj letecký priemysel a cestovanie.

https://youtu.be/UJQVq_8Vf8U
Letecká hospodárska katastrofa na zemi po celom svete:zdroj: YouTube

A titulky z médií zatiaľ nedávajú akúkoľvek nádej na skorú zmenu. Práve naopak. Všetci sa však potrebujeme už aj zasmiať, to nám ešte nikto nezakázal. A práve v tom dúfala aj letuška Kristen Gillettová , ktorá ostala zatvorená doma so svojim manželom komikom Wes Barkerom.

Spoločne nakrútili video o práci letušky doma s vierou, že zlepší náladu aj miliónom zamestnancov leteckých spoločností, ktorí rovnako ako iní, musia v týchto dňoch sedieť doma, kde ale nemôžu vykonávať svoje povolanie. Uznajte, letuška doma a komik v čase pandémie koronavírusu=smrteľná kombinácia už tak či onak.

A tak nakrútili spoločné video, ako to môže v týchto dňoch vyzerať v domácnostiach, kde sú momentálne uväznené aj letušky aj stewardi. Kristen, podobne ako mnoho iných pracujúcich v cestovnom ruchu, čerpá momentálne povinnú dovolenku z dôvodu cestovných obmedzení a blokovania leteckej prepravy pre COVID-19.

POZOR! Pripútajte sa!

Zapnite si teda doma virtuálne bezpečnostné pásy. Vyrazíme spolu na veselú cestu. Takto vyzerá momentálna pracovný deň letušky z domu. Od signalizácie bezpečnostných východov v dome, až po žiadosť na svojho manžela, aby z bezpečnostných dôvodov odložil svoj notebook. Nezabudli ani na  bezcolný alkoholu na palube, horúce uteráky, či výber sladkého alebo slaného pečiva.

Zatiaľ čo iní sa prispôsobujú novej norme práce z domu, Kristen nemá vo svojom odbore rovnaký luxus. „Videli sme veľa našich priateľov, ktorí pracujú z domu, a ani jeden z nás nemá prácu ako ja,“ posťažoval sa aj komik, ktorý je v dnešnej situácii na tom rovnako ako jeho manželka letuška. Smiať sa totiž  v týchto dňoch dokáže len málo ľudí na svete.

Ďakuje celý svet

Veselé video na YouTube má už takmer dva milióny zobrazení a podľa reakcií prinieslo presne to, čo malo, smiech nielen do domácností letušiek po celom svete.

„Je to taký výkrik! Som letuškou a nemôžem v tom doma pokračovať. Takže som chcela poskytnúť svoj pohľad z domu,“ uviedla Kristen, ktorej za zlepšenie nálady ďakujú kolegovia z cestovného ruchu po celom svete.

 „Už som sa potreboval konečne smiať! Konečne mi po tvári padali aj slzy od smiechu,“ napísal jej pod video jeden z kolegov na druhej starne planéty.

„Je to presne môj momentálny život, zhrnutý vo videu. Ďakujem, že som sa konečne mohol zasmiať, keďže som doma už dva mesiace bez platu.  Presne toto, smiech, je ten druh motivácie, ktorý momentálne potrebujem,“ napísal jej ďalší zamestnanec leteckej spoločnosti, ktorý rovnako ako ona nevie, či sa vôbec bude mať kam vrátiť.

„Kristen dostáva každý deň reakcie od zamestnancov leteckých spoločností z celého sveta, ktorí si myslia, že sme urobili správny krok a ľuďom aspoň trochu zlepšili náladu. To je pre nás ten najväčší kompliment zo všetkých,” uviedol manžel letušky, ktorých chceli konečne rozosmiať ľudí, ktorí  sú už mesiace doma bez platu a nikto zatiaľ nevie, čo bude ďalej, aká ich čaká budúcnosť.

„Smiech je veľmi dôležitý, keď sú veci neisté a každý je nervózny a na hrane existencie. Stále však vieme nájsť dôvod na úsmev, aj keď sme všetci na hrane existencie,“ uviedli manželia.