Za mňa to firma dala na pána!

iIustračné foto: Dalito.sk

Kolotoč vianočných firemných akcií klientom a zákazníkom je v plnom prúde. Úspešné firmy ich vedia urobiť vo veľkom štýle. Mám to tak rada. Úspešných nikdy nie je dosť.

Tak ako roky predtým, po troch rokoch pauzy sme sa opäť stretli v Radošinskom naivnom divadle. Pekne oblečení, dobre naladení, presne tak, ako to mám rada. „Povinná jazda“ to nebola ani zďaleka. Ruku na srdce, ako často sa pre pracovné nasadenie dostaneme do divadla? Pozvánka od obchodného partnera sa do koša nezahadzuje, obzvlášť, ak ide o firmu, s ktorou radi spolupracujete.

Obyčajný úsmev

Horká komédia z našich domácností sa skončila presne tým, čo mi chýba stále viac. Vetou divadelnej ikony Stanislava Štepku, aby sme sa nezabudli usmievať. Presne to, čo mi tak už roky na Slovensku nesmierne chýba. Obyčajný úsmev. Je príjemné zistiť, že aj táto osobnosť slovenskej kultúry to cíti rovnako a nie som v tom sama.

Po predstavení som si opäť užila smiech a debaty s príjemnými ľuďmi pri vycibrenom jedle a nápojoch. Pri po polnočných odchodoch hostitelia často pozvaných obdarujú darčekmi, ktoré nepatria medzi najlacnejšie.

Dobrý nápad!

Táto firma to však urobila inak. Okrem toho, že už roky podporuje aj divadlo tým, že zaplatí „vianočné“ predstavenie (mali sme šťastie na predpremiéru), generálny riaditeľ firmy v príhovore spomenul, že tohto roku žiadne darčeky nedostaneme. Firma sa totiž rozhodla, že financie na to určené radšej venuje umeleckému súboru, ktorý si, ako iné divadla, prežil a prežíva najhoršie časy svojej existencie. A obecenstvo tlieskalo.  

Dobrý nápad! Lepšiu investíciu ako do kultúry (okrem ďalších ich podporných aktivít) si v týchto časoch ani neviem predstaviť. Veď stačí, keď sa poobzeráme okolo seba. Ako si na tom malom Slovensku (ne)kultúrne prežívame, zabúdame na život v súvislostiach aj úsmev. Za mňa to firma dala na pána!

(Ak vás tento názor zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)