Stĺpčeky

Zabávate sa na Británii? Mali by ste sa modliť!

Británia uvoľnila pandemické opatrenia a pozerá sa na to celý svet. Aj jednooký kráľ európskej vakcinácie Slovensko, ktoré už rozbehlo žartíky o tom, ako to dopadne.

V Anglicku tento týždeň vypočítali, že očkovaním zatiaľ predišli takmer 37 tisícom úmrtí a 11,8 miliónom infikovaných. Uviedol na svojom profile analytik Martin Smatana. Na základe ich dát sa stredné hodnoty ochrany pred hospitalizáciou podľa neho pohybujú aj pri delta mutácii medzi 92 – 95%. Pri úmrtiach efektivitu odhadol ešte vyššiu, a to až 99+%. Napriek tomu často počúvame, že očkovanie je zbytočné, nakoľko aj očkovaní sa môžu nakaziť. Ako príklad uviedol, že v poslednej dostupnej verzií technickej správy (z 9. júla) mali spracovaných 123 620 prípadov delta varianty. Z toho 71,932 bolo medzi neočkovanými a len 10 834 (t.j. 8,7%) malo obe dávky. Británia je v Európe aj vzhľadom na rozlohu krajiny a počet obyvateľov európskym tigrom očkovania proti covid. Zaočkovaných prvou dávkou je tam už viac ako 80%, plne zaočkovaných viac ako 50%.  

zdroj: MZ SR

A tak si Británia dovolila experiment napriek tomu, že v krajine brutálne stúpajú počty nakazených. Nemocnice to totiž necítia, čo pripisujú práve očkovaniu. Očkujú ostošesť, covid sa šíri, ale v nemocniciach to necítiť. A to je zatiaľ tá najlepšia správa pre očkovaných. A mala by byť aj pre neočkovaných, ktorí možno ešte váhajú. Však presne preto je očkovanie, aby sme nekončili v nemocniciach a nezomierali.  


Ani v Českej republike zatiaľ nemocnice našťastie nič, aj keď sa na najhoršie už pripravujú. Susedia sú však v očkovaní stále o šesť priečok vyššie ako Slovensko a napríklad v Prahe sa nechce dať zaočkovať iba 16%. V nemocniciach zatiaľ pokoj, aj keď už delta dominuje. Priznám sa, že neustále lacné posmešky zo Slovenska na adresu Česka ma trápia. Žijem aj tu a viem, že to domáci vnímajú…  

Presne aj preto by sme nemali tak sedliacky zosmiešňovať toho, kto nám príde do cesty, zväčša aj podľa eurobarometra lepšieho. Na rozdiel aj od Britov, presne preto to všetko robili. Aby sa konečne u nich život vrátil do normálu. Vsadili na vysokú zaočkovanosť najmä rizikových skupín a potom celej populácie. Očkovali, aby prežili, nie aby neochoreli. Slobodu pridali až ako bonusovú samozrejmosť.

Veľmi im držím palce, aby to vyšlo a celému svetu ukázali, prečo je očkovanie dôležité. Ak to tak bude je možné, že kým sa nezaočkovaný slovenský matrix bude triasť aj pri pohľade na letiaceho vtáka cez hranice, v Británii už bude ruka hore a možno aj bez povinnej karantény každého, kto iba prešiel okolo koviďáka.


Veľmi im držím palce, lebo mi je jasné, že robia experiment pre celý svet, aj jednooké Slovensko. To už svoju fajku pre svet má, povinné testovanie Ag testami, ktorým planéte dokázalo, aké sú nespoľahlivé a aké to je nebezpečné!

Škoda, že takých krajín ako Británia možno nie je viac, ale s inou prevahou vakcíny, aby sme to vedeli objektívne posúdiť, najmä vedci a dátoví analytici. Každá vakcína totiž vykazuje inú účinnosť voči vírusu.

Takže, zabávate sa na Británii? Mali by ste sa modliť, aby to vyšlo, lebo keď to tak nebude, totálne stratíme nádej na normálny život na veľmi dlhý čas. Nezabudnime, že španielska chrípka bez vakcíny zabíjala ľudí takmer tri roky! 3 ROKY! A stále platí aj to, že kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie!


(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *