Začínam mať strach a migrantmi to nie je

Dalito.sk/foto: pixabay.com - Hasty Words

Začínam sa báť, o seba a svoju rodinu. Do éteru sa vďaka sociálnym sietiam dostali k slovu ľudia, ktorí by mali sedieť skôr v liečebniach a  už vôbec nie za počítačom. Mestské zastupiteľstvo vedie človek, ktorý bez problémov, až s  náznakmi duševnej poruchy, terorizuje väčšinu, poslancov a väčšina národa sa z toho iba smeje.

Len zopár ľudí si vystrašene pozrie video a uvedomí si, ako jedna pravdepodobne, ako to nazvať, no minimálne prepracovaná osoba, terorizuje slušných ľudí,  ktorým nesiaha ani po malíček. A väčšina tam sedí slušne, občas slovne zabojuje, ale teroristka bez akéhokoľvek odporu devastuje intelekt slušným a všetko úplne beztrestne.

Národ sa na tom  ďalej zabáva, chytá sa za bruchá, pritom toto video by malo byť veľmi vážnym a nebezpečným mementom pre všetkých slušných ľudí, že POZOR! Niečo nám tu v spoločnosti začína už veľmi nebezpečne bublať pod pokrievkou.  Akoby zápalky boli pripravené, stačí už iba škrtnúť…

Na obrazovkách nám denne nechutné divadlo predvádzajú politici a to celým spektrom, ktorí do tejto odborne neliečenej spoločnosti, len prilievajú horľavinu tým, že latku kultúrnosti a morálky posúvajú neustále nižšie a nižšie. Tí jednoduchší naozaj nadobúdajú pocit, že toto je to správne a makové a neliečená, ale výrazná a nemalá menšina na hlavu, začína pomýlene nadobúdať pocit, že má právo sa úplne beztrestne vynárať z tých najhlbších hlbín primitívnosti.

Pre ľudí so slabšou mentálnou a duševnou chorobou sa takýto politici stávajú vzorom, nebezpečným vzorom, lebo si naozaj myslia, že toto je norma a toto je správne. A toto všetko sledujú naše deti, nová generácia. A môžete mi vypisovať koľko chcete, že som práve opovrhla nejakými ľuďmi . Mám rada fakty a pre mňa  je vedecký výskum docentky Alexandry  Bražinovej z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského naozaj mementom. Pretože podľa neho sa u nás stovky tisíc duševne chorých ľudí nelieči.

Oni sa nielen neliečia, ale ešte vedia aj používať technológie a tak vstupujú do verejného sveta, lebo v tom ich nepochodili!

Koľkí z jej výskumu sa už dostali do verejných funkcií a môžu si kedykoľvek a kdekoľvek tvrdiť úplne beztrestne, čo sa im zachce? Zvrátenosti, klamstvá až nechutnosti?  Mentálni zvrhlíci, ktorí terorizujú slušnú a ešte neskazenú časť spoločnosti, ktorá má čo robiť, aby neprišla o posledný zdravý rozum. Ako na tom videu zo zastupiteľstva, kde jediná osoba  psychicky terorizuje naopak  väčšinu? Ide z toho strach, vy to necítite? Koľko takých vedení samospráv máme ešte po Slovensku, len im na to ešte neprišli?

U susedov odsúdia mladého Slováka, ktorý tam plánoval teroristické útoky, ďalšia na youtube ciká na korán a na štyri roky odsúdia českého dôchodcu, ktorí zotínal stromy rovno na vlakovú trať, lebo však sa bojí utečencov.

V Poľsku volal  o pomoc starosta poľského mesta Gdansk Pawel Adamowicz, pretože mu „mladí Poliaci“ vystavili úmrtný list a polícia rozhodla, že nešlo o vyvolávanie násilnosti. Včera zomrel po tom, čo ho pichli nožom do srdca priamo na pódiu charitatívneho podujatia.

Celý deň som včera riešila osobné ataky psychicky narušenej ženskej, ktorej sa zrútil svet, lebo ju opäť nejaký chlap opustil a rozhodla sa posadnuto zničiť mi život. Jednou nohou som už bola na polícii. Dnes už totiž stačí úplne minimum. Nemusíte mať nič, stačí spokojná rodina a žiť si svojim životom, aby vás ľudia začali urážať, osierať a atakovať len preto, že sami sú neschopní za svoj život zobrať zodpovednosť do vlastných rúk. Vlastne ani to, stačí mať len svoj vlastný názor a už vám ľudia prajú smrť, či dokonca závidia vyplatenú poistku za smrť dieťaťa.  Len tak verejne, šup, pár písmen na klávesnici, enter a “hrdina” je vonku. Stačí pár lajkov jemu podobných a nadobúda na sile.

Vážení, my by sme sa mali báť najmä seba a nie migrantov.

Stále častejšie myslím na výskum docentky Alexandry  Bražinovej, ktorá zistila, že státisíce Slovákov sa nelieči, napriek tomu, že majú psychické problémy.

Mám strach, mám strach z toho, že sa to iba zhoršuje a politici to veľmi podceňujú. Inak by nepredvádzali denné divadlo, v ktorom  ukazujú, na čele s predsedom parlamentu, ako hlboko naša spoločnosť klesá. Priam strmhlavo. Veď našim deťom, mladým a aj  neliečeným duševne chorým ukázal, čo sú tie „pravé hodnoty“ na Slovensku. Klamstvo, zloba, podvody a chuť a túžba po moci a totálne morálne dno. Totálny morálny hnoj. Vďaka Bohu za každého psychiatrického pacienta, ktorý sa lieči, lebo nie on je nebezpečný, ale ten, ktorý sa nelieči. A evidentne ich máme na Slovensku státisíce, státisíce! Vy nemáte z toho strach?

Mám z toho zlý pocit. Veľmi zlý a nepomôže mi ani tvrdenie môjho známeho, že sa nemám obávať o budúcnosť, lebo okrem socializmu, rozumná menšina vždy vládla pochybnej väčšine.

Vážení, vy to naozaj necítite, že to už visí vo vzduchu? A strach z utečencov to nie je. A nie je to ani o vzdelaní, ale o normálnom zdravom rozume.

So známym sme si večer vymenili na to názory. Veľmi si ho vážim, lebo viem, že je to človek, ktorý mi nepovie to, čo by som chcela asi počuť, ale pravdu.  Viete, niekedy, keď mám pocit, že sa z toho všetkého zbláznim a pod tlakom spoločnosti už ani sama neviem, čo je vlastne správne, či na to mám ešte správny názor, rozumný, vtedy niekomu zavolám a len sa ho spýtam, či ešte uvažujem správne. Lebo, nestratiť v dnešnej dobre zdravý rozum, to vám je poriadna fuška.  Obaja sme sa zhodli, že áno, cítim to správne, nie, nie je to celkovo dobré.

Tak sme sa aspoň dohodli, že keď budeme mať navzájom pocit, že nám začalo tiež už preskakovať, úprimne si to dáme vedieť, ja jemu a on mne. Napísal mi, že sa môžem spoľahnúť. Tak snáď ma na to raz nebude musieť upozorniť, ale bude to naozaj fuška, nezblázniť sa z toho všetkého a ostať pri zdravom rozume. Vedieť rozlišovať dobro a zlo. Jasne rozlišovať, čo správne je a čo nie je.

Vďaka bohu za všetkých slušných a zdravých ľudí, aj liečených, ale začínam mať aj tak strach a migrantmi to nie je.

Môže vás zaujať:

Stovky tisíc duševne chorých Slovákov sa nelieči