Poradňa

Začínate podnikať? Poradíme vám, na čo sa zamerať

Venovať sa tomu, čo nás baví, čo nás napĺňa a organizovať si čas podľa seba je na podnikaní to najlákavejšie. Napriek veľkým víziám mnohé začínajúce firmy svoje podnikanie ukončili skôr, ako ho vôbec stihli rozbehnúť.

Ak sa ale chcete vyhnúť rýchlej likvidácii spoločnosti, poradíme vám, ako úspešne rozbehnúť vlastné podnikanie.

Začnite s výberom dobrého sídla firmy

Už pri registrácii firmy do OR musíte určiť sídlo vašej firmy. Začínajúci podnikatelia však majú obmedzenejší finančný rozpočet a veľkým problémom bude pre nich zabezpečiť si lukratívne sídlo firmy, ktoré by zvýšilo prestíž firmy a zároveň by podnikateľa finančne nezruinovalo. Na Slovensku však máme možnosť prenájmu virtuálnych kancelárií, ktoré sa nachádzajú na lukratívnych adresách v Bratislave, napríklad na Konventnej ulici, Michalskej ulici, či napríklad v komplexe Vienna Gate.

Vyberajú si ich predovšetkým začínajúci podnikatelia, ktorí sa chcú zviditeľniť a zároveň nechcú platiť vysoké nájmy za kancelárske priestory, ktoré ani reálne nebudú využívať. Na týchto adresách budú zapísané firmy, avšak reálne sa v nich zamestnanci nebudú nachádzať. Konatelia si však budú môcť prenajať moderne vybavené zasadacie priestory na tejto adrese a k dispozícii budú mať aj preberanie, archiváciu a preposielanie prijatej pošty.

Ak chcete úspešne rozbehnúť svoje podnikanie, vyberte si lukratívnu virtuálnu kanceláriu.

Dokonalá prezentácia na konferenciách, výstavách, či vo firemných priestoroch

Po zaregistrovaní firmy sa musíte čím skôr dostať do povedomia zákazníkov. Jedine takto dokážete produkovať zisk. Ako začínajúci podnikateľ neodmietajte konferencie, výstavy, eventy a zúčastňujte sa takýchto akcií, ktorých prioritou je predstaviť svoje podnikanie potencionálnym zákazníkom.

Potrebovať však k tomu budete reklamné predmety, vrátane stabilných prezentačných stien s vysokokvalitnou tlačou. Napínací bannerový systém môžete použiť aj vo firemných priestoroch, ideálne priamo na recepcii.

Nezabudnite si so sebou vziať aj reklamné letáky, ktoré si dajte navrhnúť a vytlačiť profesionálom, ktorí používajú kvalitný grafický program a výkonné tlačiarne s kvalitnými tonermi.

Zabezpečenie BOZP

Bezpečnosť na pracovisku by mala byť pre vás prioritou. Ak začínate podnikať a plánujete úspešne rozbehnúť vlastný biznis, zamerajte sa na vytvorenie čo najideálnejších a hlavne bezpečných podmienok na prácu. Zamerajte sa na BOZP, výber kvalitných bezpečných strojov potrebných na výrobu a investujte do vytvárania čo najlepšieho pracovného prostredia, ktoré bude zamestnancov motivovať.

Rozbehnite svoj biznis bez najmenších problémov a zamerajte sa predovšetkým na bezproblémové zabezpečenie firmy potrebné na rozbeh podnikania.

Top ženy 2017: Takto „predávajú“ svoje know-how


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *