Základná starostlivosť o auto, ktorá by mala byť samozrejmosťou

Dalito.sk/ilustračné foto: hedgehog94 / Shutterstock.com
PR -

Aj pred zdražovaním z posledného obdobia boli nové automobily nemalou investíciou. A aby toho nebolo málo, auto začne celkom výrazne strácať hodnotu ihneď ako opustíte predajňu, v ktorej ho kúpite.

Pravidelné čistenie spôsobí, že vaše auto bude dlhšie vyzerať ako nové

Po rokoch, keď sa rozhodnete auto predať, je preto naivné očakávať, že ho predáte za sumu, ktorá bude tvoriť značnú časť jeho kúpnej ceny. Ale aspoň čiastočne zmierniť pokles jeho hodnoty sa spoľahlivo dá. Ako? No predsa príkladnou starostlivosťou.

Množstvo ľudí robí chybu, že svoje autá neumývajú a ak áno, tak len občas zvonka. Na interiér akosi zabúdajú a pritom aj na interiéri vidieť, kto sa ako o svoje auto stará. S kvalitnou autokozmetikou dokážete lepšie udržiavať hodnotu svojho auta. Ak by ste ho totiž chceli dôkladnejšie vyčistiť len tesne pred kúpou, zistili by ste, že „zažranej“ špiny sa zbavuje naozaj ťažko.

To, ako sa staráte o svoje auto, prezradí aj najmenší detail

Okrem vzhľadu je samozrejme dôležité starať sa aj o funkčnosť jednotlivých súčastí vozidla, hlavne motora. Jednou zo základných vecí, ktoré môžete urobiť, je dbať o pravidelnú výmenu oleja. Auto so zadretým motorom totižto môžete predať akurát tak na súčiastky.

Vo všeobecnosti by ste však mali dávať pozor na akékoľvek prejavy toho, že s vašim motorom nie je všetko v poriadku. Ak potenciálny kupca spozoruje, že motor nebeží, či neznie úplne v poriadku, vaše auto radšej nekúpi. Pre majiteľov modernejších áut s dieselovými motormi je tu aj potreba starať sa o DPF, čiže filter pevných častíc. Veď viete ako spustiť regeneráciu DPF, tak ju nezanedbávajte.

Neverili by ste, ale množstvo ľudí sa pred kúpou vozidla ani nesnaží mať svoje auto v „reprezentatívnom“ stave. Aj drobnosť ako nefungujúce LED osvetlenie ŠPZ môže potenciálnemu kupcovi vyslať signál, že o stav auta sa príliš nestaráte. Preto k predaju pristupujte ako k technickej kontrole: dôkladne skontrolujte každý detail.