Zariaďujete malý byt? Dbajte na detaily a voľte riešenia na mieru

Dalito.sk/Apinya Kurakhan - Shutterstock
PR -

Na čo sa v prvom rade zameriavate pri zariaďovaní domácnosti? Na funkčnosť, či na dizajn? Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že čím menej priestoru, tým viac musí dizajn ustupovať funkčnosti, aby ste maximálne využili priestor.

Krása spočíva v detailoch

Avšak to neznamená, že napríklad malé byty nemôžu byť zariadené na úrovni aj po dizajnovej stránke. Veď krása často spočíva v detailoch. A takýmito detailmi môžu byť aj vhodne zvolené odolné prechodové lišty.

Tie sú praktické nielen v prípade, že chcete zakryť medzeru medzi podlahami jednotlivých miestností, ktoré sú na rovnakej úrovni, ale aj ak potrebujete spojiť podlahy v rôznych výškach. Aj ak nenájdete prechodovú lištu, ktorá bude mať rovnaký dekor ako vaša podlaha, z ponúkaných variant určite nájdete nejakú, ktorá vytvorí s podlahou harmonický a estetický celok.

Žalúzie už nie sú len jednej farby

Vaše nároky na dizajn však môžu spĺňať aj tie prvky domácnosti, ktoré v prvom rade spĺňajú nejakú podstatnú funkciu. Ako napríklad praktické žalúzie. Dávno preč je doba, kedy mal každý rovnaké žalúzie.

Teraz si už okrem samozrejmých technických záležitostí, akými sú rozmery, strana ovládania, či výber medzi štandardným, alebo celotieniacim prevedením, môžete jednotlivo vybrať farbu lamiel aj nosníkov. To znamená, že si môžete žalúzie jednoducho prispôsobiť vášmu interiéru.

S nábytkom na mieru využijete priestor najlepšie

Pre spomínané malé byty sú často najlepšie riešenia tie, ktoré sú vyrobené na mieru. Je to ten najlepší spôsob, ako si poradiť s nedostatkom priestoru. Obzvlášť to platí pri rôznych skriniach, či skrinkách, ktoré potrebujete ako úložný priestor.

Dobrou voľbou sú však aj sedačky na mieru. Aj v menšej obývačke budete predsa určite chcieť čo najviac miesta na sedenie bez toho, aby vám sedačka zaberala polovicu obývačky. A keďže každá miestnosť je iná, často sú najlepšie riešenia práve tie, ktoré berú na zreteľ proporcie tej vašej.