Že sa nehanbíte „tiež učitelia“!

Titulok v Denníku N „Učitelia považujú Hlavné správy a Zem a vek za dôveryhodné médiá, odporučili by ich žiakom“, mi vyrazil dych. Kým som našla odvahu si článok prečítať celý, čítala som titulok opäť a opäť. Veď som ho možno v rýchlosti a návale práce len zle prečítala.

Nie, neprečítala.

Toto snáď výkvet slovenskej vzdelanosti, ktorý ovplyvňuje životy našich detí nemyslí vážne! Predstavovala som si imaginárnu učiteľku v triede s malými deťmi, ako za betónovou stenou a zatvorenými dverami rozpráva formou akejsi „rozprávky“ malým deťom to, čo deň predtým čítala napríklad na Zem a vek, či Hlavných správach, bulvári…

Viac ako polovica učiteľov by svojim žiakom odporučila sledovať dezinformačné médiá Hlavné správy a Zem a vek. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Focus pre projekt People2People, o ktorých ako prvý informoval Jakub Goda. Ide o prvý prieskum svojho druhu, ktorý na Slovensku skúmal mediálne preferencie pedagógov. Pokračoval Denník N.

Čítať výsledky prieskumu agentúry Focus bolo pre mňa bodaním rovno do srdca. Potom mi napadlo, či  učitelia ako takí, vôbec musia pravidelne chodiť na psychologické kontroly a či niekto pravidelne sleduje či sa nezbláznili. Veď sú s deťmi inkognito zatvorení za dverami celé hodiny, dni, týždne, mesiace, roky…. Ovplyvňujú ich na celý život.

S údivom som sledovala zoznam niektorých „tiež médií“, ktoré by učitelia naozaj a celkom vážne odporučili svojim žiakom. Ak naozaj nejde o 1. apríl, tak každého súdneho človeka, ktorému záleží na zdravom vývoji detí, musí desiť každé percento pri proruských konšpiračných médiách a bulvári.

„Tiež učitelia“ normálne odpovedali, že by konšpiračné a proruské  weby, ktoré potierajú základné myšlienky spravodlivosti a demokracie priamo na amerických serveroch, normálne odporučili deťom! Stále tomu nemôžem uveriť. Že sa nehanbíte „tiež učitelia“! Kde sa stala chyba? Na slovenských univerzitách alebo ešte niekde vo vašich rodinách?

Aká som šťastná, že moje dieťa už vyštudovalo v zahraničí. Na univerzite, kde by takýto „tiež učitelia“  nemohli umývať ani toalety.

Výsledky prieskumu sú podľa mňa mimoriadne smutnou a nebezpečnou správou pre Slovensko, pre jeho deti. Pre naše deti. Som šťastná, že moje dieťa je už mimo tohto divného, skazeného a evidentne nebezpečného školského systému s evidentne ešte stále s obrovským množstvom ľudí, ktorí vplývajú na naše deti za zatvorenými dverami a stenami bez akejkoľvek sebareflexie. Alebo to už pribúdajú noví? A medzi nimi tí normálni učitelia, ktorí sa v tom systéme dusia.  Že sa nehanbíte “tiež učitelia”!

… asi celý deň si budem radšej opakovať  dookola, že je to len vzorka 523 učiteľov, len 523 učiteľov a „tiež učiteľov“. Z celkového počtu 90 000 učiteľov je to málo? Inak by tie percentá boli nižšie? Či vyššie? Vďaka za každého vzácneho a rozhľadeného slovenského učiteľa.

A inak rodičia, tušíte, ktoré médium by vášmu dieťaťu odporučil jeho učiteľ?

A inak, viete o tom, že čitateľ a častý hosť konšpiračných médií Milan Mazurek už nie je poslancom Národnej rady (NR) SR? Pre TASR to potvrdil predseda mandátovo- imunitného parlamentného výboru Juraj Blanár (Smer-SD). O svoj mandát Mazurek prišiel podľa Blanára v dôsledku právoplatného odsúdenia za úmyselný trestný čin hanobenia rasy, národa a presvedčenia.

LOVAŠ: „Slováci sú národ, ktorý nemá rád sám seba a sociálne siete pohrebiskom priemerných a zlých.“