Žena v mužskej sile, miluj ženu v sebe

Dalito.sk/ilustračné foto: unsplash.com - Daryn Stumbaugh
DALITO -

Žena postavená do role „v ničom mi partner nepomáha“, alebo „na všetko som sama“, po čase vníma svoju nespokojnosť, až vyčerpanosť. Necíti sa v bezpečí, začne pohŕda mužom a vnímať ho ako slabocha. Tým samú seba ohrozuje. Prečo ? Pretože žena je od prírody prijímajúca.

Jej telo je nežné, hebké, mäkké, aj svižné a ohybné. Toho všetkého sa ale v mužskej sile vzdáva. Svaly akoby tvrdnú a skracujú sa, krk je stŕpnutý, brucho sa zaobaľuje, chrbát a ramená bolia… Zobrala si toho na seba veľa a sťahuje ju to dole. Fyzicky, psychicky, emočne aj energeticky.

Kedy si žena berie na seba mužskú silu

Keď prestane dôverovať mužom, pretože bola kedysi sklamaná, ublížená a ubolená. Môže to mať korene až v detstve. Napr. v tom, ako sa k nej muži v rodine správali, ako sa správali k mame, k starkej, sestre… a ako reagovali ony.

Rodovej rovnosti mám už dosť, ale zasa odtiaľ potiaľ

Ako na to reaguje muž

Stane sa jej súperom, nie rovnocenným partnerom. Kým to nevzdá, budú spolu bojovať. Môže byť agresívny, dominantný, ženu začne upozorňovať na jej chyby, bude vyvolávať hádky.  Keď to vzdá, uloží sa na gauč, alebo sa môže utiekať k inej žene, k práci, alkoholu, drogám. Jednoducho pre to, aby mu to akože prinavrátilo mužskú silu. Čím viac mu žena berie jeho silu, tým viac je muž apatický. V intímnom živote sa to môže prejaviť frustráciou, predčasnou ejakuláciou,alebo nevšímavosťou vôbec.

Muži predsa neplačú…

Čo s tým

Dobrá správa je, že sa to dá napraviť. Prvým krokom je uvedomiť si, čo sa deje. Uvedomiť si ženu v sebe. Tiež som si tým prešla, rozumiem týmto pocitom, viem, že sme si tým mali prejsť, niečomu nás to malo naučiť, aby sme vedeli, že takto to nechceme.

Píšem pre tie ženy, ktoré sa chcú cítiť bezpečne, odovzdane a najmä dôverovať mužom. Pre začiatok si vyhraďte a doprajte chvíle pre seba. Pracujte so sebou. Pri šálke čaju alebo kávy sa vnútorne stíšiť, pokúste sa nazrieť do svojho vnútra, čo naozaj chceme, po čom túžime. Naozaj si to priznať a precítiť to. Uzdraviť najprv svoje vnútorné dieťa, dopriať mu, čo mu chýba, potom dať do harmónie svoju vnútornú ženu a svojho vnútorného muža.

Všetky odpovede máme sami v sebe. Je to cesta, je to proces a je to voľba. Rozhodnutie, že od dnes chcem žiť inak. Naše vnútorné nastavenie a sebahodnota ide ruka v ruke so sebaláskou.

Miluj ženu v sebe.

Autorka Martina Pecháčková: Jej poslaním je umožniť každému, aby žil kvalitný, hravý a zdravý život. Učí ľudí INAK myslieť, konať, tvoriť svoj život podľa svojich predstáv, v súlade s dušou a telom. Sprevádza ľudí procesom zmien s ľahkosťou a radosťou. Venuje sa osobnému rozvoju a duchovnému rastu.