Žilinka sa správa ako proruský troll

Dalito.sk/Maroš Žilinka, generálny prokurátor SR/foto: FB MŽ

Keď generálny prokurátor “to dáva” a šíri ruské lži a dezinformácie, je to neskonalá hanba.

Žilinka svoj postoj nezmenil ani potom, ako sa naše ministerstvo obrany vyjadrilo, že ide o obrovskú ruskú informačnú operáciu, ktorá má odpútať pozornosť od masových hrobov pri ukrajinskom Iziume.

Každý čo len trochu rozhľadený človek vie, že ruský veľvyslanec Bratčikov, resp. ruská ambasáda na Slovensku permanentne šíria tie najobludnejšie lži a dezinformácie. Napríklad, keď chceli vyvrátiť správy o ruskej masakre civilistov v Buči: mŕtve telá vraj nie sú mŕtve, pretože sa hýbu. Táto obludnosť bola okamžite vyvrátená a informáciu o tejto bezcitnej a cynickej falošnej správe uverejnila aj slovenská polícia na svojej webovej stránke.

Nik normálny ruské lži nezdieľa

Je nepochopiteľné, prečo Slovensko ešte Bratčikova nevyhostilo. Nechávame si tu pred vlastnými očami šíriť tie najobludnejšie dezinformácie a demolovať verejnú mienku. To je fatálne zlyhanie vlády a kompetentných, že Bratčikova ešte neposlali domov.

Je namieste očakávať, že nikto príčetný a zodpovedný nebude zdieľať nezmysly šírené Bratčikovom a ruskou ambasádou a nebude prispievať k rozrušovaniu našej beztak krehkej demokracie. Keď to robia dezorientovaní a nevzdelaní ľudia, prokremeľskí zadubenci alebo proruskí trollovia, to je ich mentálna úroveň. Ale že lživé tvrdenia bude šíriť generálny prokurátor Slovenskej republiky, to je už vrchol stupidity a hanebnosti. Žilinka sa za to ani nehanbí a ani sa neunúva ospravedlniť. Naopak, ďalej tú lož udržiava pri živote. O to je jeho hanba, ale i morálna zodpovednosť väčšia.

Slovenská polícia robí v odhaľovaní falošných správ a dezinformácií, čo môže. A je to skvelá práca. No a Žilinka sa jej teraz vlastne vysmial.

Lebo Žilinka

To je ten Žilinka, ktorý si podľa Mečiarovho vzoru selektívne vyberal, ktoré z relevantných médií pustí na tlačovku a ktoré nie, no a následné vysvetlenie bolo najúbohejšie, aké si mohol vymyslieť.

To je ten Žilinka, ktorý šiel na oslavy ruskej prokuratúry, rozumej nástroja udržiavania Putinovho režimu a umlčiavania kritikov. A s touto prokuratúrou podpísal dohodu o spolupráci.

To, že sa za Žilinku dnes môžeme iba hanbiť, nám nepomôže. Tento propagátor športu, prírodných vitamínov a teraz už aj dezinformačných toxínov si ide svoje. Na úrovni proruských trollov. Bravó, pán generálny.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)