Šport

Žilinský hokej ostáva v rukách mesta

Hokejový klub Žiliny bude aj v novej sezóne zastrešovať mesto. Vedeniu žilinskej radnice sa po zdĺhavom trojmesačnom úsilí nepodarilo klub odpredať súkromnému investorovi a ani nájsť hlavného partnera. Po vypadnutí z hokejovej extraligy tak nastúpi seniorský tím MsHK Žilina v novej sezóne do druhej najvyššej súťaže s výrazne skresaným, no realistickým rozpočtom a bez postupových ambícií. Dalito.sk o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

S návrhom odpredať hokejový klub MsHK Žilina prišlo vedenie mesta máji a svoj zámer predstavilo mestskému zastupiteľstvu, ktoré tento návrh podporilo. Samospráva vyhlásila verejnú súťaž, no potenciálny záujemca napokon žiadnu ponuku nepredložil.

Logo MsHK Žilina/foto: Mesto Žilina

Mesto rokovalo podľa primátora s Petrom Černákom, otcom slovenského hokejového obrancu Erika Černáka. „Dnes je už isté, že naše vyše trojmesačné úsilie vyšlo nazmar. Po ústupkoch z našej strany sme mali deklarovanú dohodu, spoločne sme si ju potvrdili, no nebola naplnená. Minulý týždeň sa mala podpísať zmluva a mala byť na účte zložená finančná zábezpeka vo výške 300 tisíc eur. K tomu však nedošlo a tak sme ukončili spoluprácu,“ vysvetlil primátor Žiliny Peter Fiabáne. Žilinský hokejový klub tak ostáva pod patronátom mesta.


Video z tlačovej konferencie o problémoch klubu

V prvoligovej sezóne bude mať k dispozícii rozpočet vo výške 360 tisíc eur, ktorý však ešte musí schváliť mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 13. augusta.

„Rozpočet je asi o polovicu nižší ako po minulé roky a má svoje riziká. My dnes potrebujeme osloviť partnerov, aby nám finančne pomohli. Cítim, že takto postavený rozpočet by mohli poslanci schváliť, ostatné je v rukách manažmentu hokejového klubu,“ dodal Fiabáne.

Zdôraznil, že na budúcnosť žilinského hokeja sa pozerá optimisticky.

„Paradoxne nám to umožnilo urobiť taký poriadok v klube, že dnes, na rozdiel od predchádzajúcich rokov, je vnútorne konsolidovaný, finančne čistý a s jasnou vlastníckou štruktúrou. Klub je momentálne perfektne pripravený pre kohokoľvek, kto by mal reálny záujem prevziať ho,“ uviedol primátor mesta.

Mužstvo MsHK Žilina povedie aj v budúcej sezóne tréner Stanislav Škorvánek. Hokejisti už rozbehli prípravu na ľade, káder je takmer kompletný. Tvoriť by ho mali prevažne žilinskí odchovanci a juniori.


Finančné rozpätie hráčskych zmlúv sa pohybuje od 400 až 500 eur do
1 500 eur.

„Je to jediná cesta, ako zachovať seniorský tím pri živote. Dobre si uvedomujeme, akú dlhoročnú tradíciu má v našom meste tento šport. My sa o žilinský hokej pobijeme a nenecháme ho padnúť, lebo by si to nezaslúžil,“ uzavrel žilinský primátor.

Žilina predáva MsHK Žilina, s Bokrošom aj bez

 

 

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *