PR články

Zimná sezóna 2019/20: Chráňte svoje oči aj počas zimy

Zimná sezóna je už v plnom prúde. Veľa z nás si už pomaličky plánuje zimnú lyžovačku, sánkovačku s deťmi alebo zaslúženú turistiku v zasnežených horách. Aj keď sa nám práve tento čas spája s oddychom a skvelou zábavou, nemali by sme zabúdať na naše zdravie a ochranu nášho zraku.

Zistite s nami, ako by ste si mali vaše oči počas zimy chrániť.

Okuliare nie sú len doplnkom letných dní

Pánske alebo dámske slnečné okuliare by sme mali nosiť len v lete. Tento “fakt” nie je úplnou pravdou, aj keď si to veľa z nás myslí. Nebezpečné UV žiarenie pôsobí tiež v zimnom období a to hlavne počas slnečných dní.

Pritom UV žiarenie v zasneženom prostredí nám môže dokonca spôsobiť oveľa väčšie zdravotné ťažkosti. Ako je to možné? Molekuly snehu, rovnako ako je to s vodou, odrážajú UV žiarenie do svojho okolia. Tento odraz nás môže celkom nepríjemne oslepiť a spôsobiť nám dokonca snežnú slepotu (fotogeratitídu).

Ak sa zároveň chystáte do vyšších nadmorských výšok, riziko je tam dokonca ešte väčšie. UV žiarenie tam môže byť až o 20 – 45% intenzívnejšie ako na úrovni hladiny mora. Ak sa teda chystáte stráviť v horách niekoľko dní, určite si pribaľte do vašej povinnej výbavy aj slnečné okuliare.

Ako si teda vybrať?

Keďže ste už zistili, prečo je potrebné nosiť slnečné okuliare aj počas zimných dní, môžeme sa posunúť na ďalší krok, ktorým je výber správnych okuliarov. Ak sa chystáte na lyžovačku alebo horskú turistiku, určite sa nechystáte predvádzať svoje najnovšie outfity. Odporúčame vám teda športovejšie alebo neutrálnejšie typy okuliarov, ktoré sú vhodné pre každú príležitosť. Tu je niekoľko obľúbených kúskov.

Okrúhle okuliare od Fendi

Ak hľadáte okuliare, ktoré môžete nosiť počas turistiky, po náročnej lyžovačke i na zimné prechádzky mestom, slnečné okuliare Fendi budú pre vás ako stvorené. Vďaka svojej neutrálnej farbe a tvaru sa dobre hodia k hocijakej príležitosti. Okrúhlejší tvar rámov sa najlepšie hodí ľuďom s ostrejšími črtami tváre.

Športové okuliare od Oakley

Ak hľadáte športové okuliare, ktoré vám poskytnú dokonalú ochranu a výborný kontrast, značka Oakley bude pre vás to pravé. Poskytuje 100% ochranu pred UV žiarením (filtruje UVA, UVB, UVC žiarenia). Vďaka technológií Prizm sú šošovky navrhnuté tak, aby zlepšili rozlíšenie farieb, kontrastu a detailov a tak dokážu aktívnym i pasívnym športovcom dopomôcť k čo najlepšiemu výkonu.

Štýlový šilt od Dior

Chcete sa vašou ochranou očí odlíšiť? Skvelým spôsobom môže byť napríklad štýlový šilt od značky Dior, ktorý si viete zadovážiť v rôznych farebných kombináciách.

Neutrálne športové okuliare od Polaroid

Ak hľadáte starú-dobrú klasiku, ktorá nikdy nesklame a nechcete za okuliare zaplatiť príliš veľa peňazí, skvelou možnosťou je práve značka Polaroid. Ponúka neutrálnejší typ rámov s kvalitnými šošovkami.

Jednoliate okuliare od Prada

Ak naopak hľadáte prémiovejšiu značku na hory, Model Prada PS16US ACTIVE DG09Q môže byť pre vás to pravé. Jednoliate štýlovky sú pre ďalšiu sezónu veľkým hitom. To znamená, že tieto okuliare využijete nielen počas slnečných mrazivých dní, ale zároveň počas leta 2020.

Lenonky od Ray-Ban

Ak ste si z našej ponuky značiek a modelov zatiaľ nevybrali, odporúčame si pozrieť modely od značky Ray-Ban. Napríklad tieto štýlové lenonky sa stali veľmi obľúbeným modelom počas posledných sezón a pevne veríme, že na svojej obľube nestratia ani v ďalšom období.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *