Stĺpčeky

Život ide ďalej. Ale nie u každého

Som matka. Nie dlho, len štyri roky. Skoro každý deň je to boj. Obdobie vzdoru trvá už tak dlho, že sa obavám jeho plynulého preklopenia až do puberty. Takmer každý deň mi dcéra zodvihne adrenalín a predychávanie už nepomáha. Napriek tomu si reálne neviem predstaviť, že by tu moja dcéra nemala byť. Prežili sme spolu štyri intenzívne roky plné zážitkov a spomienok. Čo potom tie matky, ktoré už majú dospelé deti? Zvládli s nimi pubertu, prvé lásky, školské úspechy aj pády, osamostatnenie sa a každodenné telefonáty, čo ich dieťa robí a ako sa má.

Zrazu sa to skončí. Náhle. Bez varovania.  Nejde pritom o autonehodu, iné nešťastie alebo dlhodobú chorobu. Vaše dieťa zomrie rukou chladnokrvného vraha. Na niekoho objednávku. Len preto, že robilo svoju prácu a robilo si ju dobre.  A to druhé preto, že je jeho partnerkou. Ešte včera ste chystali svojmu dieťaťu svadbu, plánovali počet hostí a jedálniček. Dnes svoje dieťa, znetvorené a studené, ukladáte do studenej zeme, odkiaľ niet návratu.

Taká matka, ale aj otec, už nikdy nebudú poriadne spať. Už nikdy nezažijú spontánny smiech a úprimnú radosť zo života. A keď možno aj, o niekoľko rokov, okamžite sa zarazia a budú mať výčitky svedomia, že na to nemajú nárok. Pretože ich dieťa už nežije…


Chcete vedieť, kto zavraždil vaše dieťa, kto za tým stojí. Každé médium, nielen to slovenské, denne prináša nové a nové informácie. Je to údajne vražda na objednávku , ktorá podľa mnohých indícií môže súvisieť s politikou, daňovými únikmi, eurofondami …

Nechcelo by sa vám vracať, keď v tom nekonečnom bolestnom žiali uvidíte ako predseda vlády spoločne so svojimi straníkmi vystupuje v preplnenom NTC pri príležitosti MDŽ? Neviem, ako sa v skutočnosti cítili, aké myšlienky im chodili hlavou … Viem len, že to vyznieva ako vrchol hyenizmu. Nie, nedá sa zastaviť kultúra, nedá sa zakázať ľuďom zabávať sa. Len si myslím, že vláda, vládnuca strana a ostatní politickí predstavitelia nášho štátu, by sa mali zdržať práve takýchto verejných vystúpení. Možno už len z úcty k matkám, ktoré prišli o svoje deti tak krutým spôsobom.

PS: Strana Smer zrušila svoje vystúpenia k oslave MDŽ v Trnave a Námestove, pretože v týchto dňoch sa konajú posledné rozlúčky s Jánom Kuciakom a Martinou Kušnírovou. Pokračovať budú 4. marca… Takže vlastne: život ide ďalej… Aspoň u niekoho.

Môže vás zaujať:

AKTUALIZUJEME: Vražda Jána Kuciaka a jeho snúbenice a mafia v jeho nedokončenom článku …


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *