Stĺpčeky

Zlatko Dalič: „Šéfe, tak ako?“

„Vatrenim“ finále na MS vo futbale nevyšlo. Napriek tomu celé Chorvátsko oslavuje a na ich  príchod z Moskvy čakajú tisícky fanúšikov.

„Chlapci, vy ste neskutoční!“  – zhodnotil postup chorvátskych futbalistov  do finále ich tréner Zlatko Dalič. Štíhly, vyšportovaný Chorvát mal aj vo finále oblečenú bielu košeľu, ktorá mu, ako sa vyjadril, nosila šťastie. Jeho zverenci  nakoniec získali striebro.

Počas majstrovstiev som drukovala Chorvátom a okrem sledovania zápasov som vždy čakala na originálne a neopakovateľné komentáre chorvátskeho „trénera všetkých trénerov“ Miroslava Čira Blaževiča.  Pred 20 rokmi bol trénerom chorvátskej reprezentácie, ktorá na MS vo futbale vybojovala tretie miesto a dlhoročne úspešne pôsobil v elitných európskych futbalových kluboch. Mimochodom, k jeho hráčskym zverencom patril aj Didier Deschamps , v súčasnosti tréner nových futbalových majstrov sveta.


Čiro, ako ho v Chorvátsku každý volá, je chorvátska celebrita, obľúbenec všetkých médií  a jeho šťavnaté hlášky sú zárukou vysokej sledovanosti v chorvátskom internetovom priestore.

Z médií  som sa tiež dozvedela, že Čirovi,  svojmu mentorovi, každý deň z Ruska telefonoval aj jeho bývalý asistent, bielokošeľový Zlatko Dalič s otázkou : „Šéfe, tak ako?“.

Dnes už 83 ročný vitálny pán sa o svojom nasledovníkovi vyjadroval v superlatívoch a uviedol, že jeho žiak už nepotrebuje  rady, lebo dosiahol väčší úspech, než on. Zároveň priznal, že niekdajší reprezentačný tím, v ktorom hrali futbalové hviezdy ako Prosinečki, Šuker a ďalší, nezískal pohár kvôli nemu. „V rozhodujúcom semifinálovom zápase tréner nebol vo forme a všetko zaje***, lebo spravil chybu pri striedaní hráčov“,  sypal si popol na hlavu legendárny tréner.  Chorváti vtedy prehrali s Francúzmi. „Ja som to vtedy posr**, ale teraz sa môžeme Francúzom revanšovať, nádejal sa Čiro.


Nevadí. Možno nabudúce. Ale aspoň jeden tip Čirovi vyšiel. Na začiatku majstrovstiev uviedol, že Luka Modrič  je momentálne najlepší hráč  na svete. A naozaj. Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu 21. MS v Rusku získal práve tento chorvátsky stredopoliar.

Môže vás zaujať:

U nás doma futbal a u vás?


 


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *