Zmestite sa do vlastnej kuchyne vďaka úložnému systému

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Breadmaker
PR -

Kuchyňa je miesto, kde pripravujeme jedlá. Zároveň je aj miestnom, kde skladujeme všetky kuchynské pomôcky, ktoré nevyhnutne potrebujeme pri príprave jedla.

Aký úložný systém si vytvoriť v kuchyni, aby všetko malo svoje miesto a aby ste nemali problém nájsť jednotlivé kuchynské pomôcky?

Využívajte aj horné a vysoké skrinky

V súčasnosti si rodiny dávajú vyrábať také kuchynské linky, ktoré poskytnú maximum úložného priestoru, čo znamená, že tieto kuchynské linky sú nielen po celej dĺžke, ale aj po celej výške steny. Horné vysoké skrinky možno nebudete tak často využívať ako tie dolné, ale aj ony vám poskytnú dostatok úložného priestoru. Pre malé výklopy na horných a vysokých skrinkách sa využíva zdvíhací mechanizmus Aventos HK-XS. Vďaka nemu sa bez problémov dostanete k obsahu horných a vysokých skriniek.

Do týchto skriniek odporúčame ukladať menšie spotrebiče a pomôcky, ktoré nepotrebujete mať stále po ruke. Môžete tam uskladniť kuchynskú váhu, tyčový mixér, či napríklad príslušenstvo na automatické kávovary.

Šálky na kávu, hrnčeky, sklenené poháre na jednom mieste

Aby ste nemali problém nájsť jednotlivé kuchynské pomôcky a riad, odporúčame vám vždy dávať šálky na kávu, klasické hrnčeky a sklenené poháre na jedno miesto. Môžete tomu vyhradiť jednu, resp. dve police, avšak všetky tieto poháre odporúčame mať na jednom mieste.

Poháre na alkoholické nápoje odporúčame dávať zvlášť. Môžete ich však uložiť napríklad aj do obývacej steny a zároveň tak ušetriť miesto v kuchynskej linke.

Hlboké šuflíky na drobné kuchynské pomôcky

Ak sú súčasťou vašej kuchynskej linky aj hlboké šuflíky, do tých sa odporúča dávať predovšetkým drobné kuchynské pomôcky. Naberačky, škrabky, vykrajovače a iné drobné kuchynské pomôcky umiestňujte práve do týchto šuflíkov.

Aj stôl v kuchyni môžete využiť ako úložný priestor. Nie však v takom rozmedzí ako pri šuflíkoch kuchynskej linky. Na stole okrem vázy s krásnymi čerstvými kvetmi môžete mať klasické koreničky, box na čaje, či napríklad stojan na dochucovadlá.