Zmodernizujte si spálňu a vytvorte zdravé prostredie

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Photographee
PR -

Spálňa je miestnosť, ktorá je určená predovšetkým na spánok a oddych. Pri jej zariaďovaní sa často dopúšťame chýb, ktoré nám narúšajú priestor a bránia nám v odpočinku.

Do spálne treba vyberať moderné zariadenie a zároveň treba myslieť na vytvorenie zdravého prostredia.

Kvalitnejšia tieniaca technika

K modernému vybaveniu spální môžeme bez problémov zaradiť aj tieniacu techniku. Práve kvalita tieniacej techniky výrazne vplýva na náš komfort. Najmä v letných mesiacoch chráni túto miestnosť pred nadmerným prehrievaním, čo bude mať pozitívny vplyv na váš komfort.

Vyberte si kvalitnú tieniacu techniku. Nebojte sa ani moderných dlhých závesov na mieru, ale pokojne môžete zvoliť aj vonkajšie rolety.

Okná, ktorá dobre tesnia

Aby ste si ale v spálni vytvorili zdravé prostredie, nezabúdajte, že je dôležitá aj kvalita okien. Odporúčajú sa trváce plastové okná, ktoré sú dostatočne tesnené, aby vám neprenikal horúci vzduch do interiéru v lete a chladný vzduch cez vykurovaciu sezónu zase neprenikal dovnútra. Akonáhle okná začnú príliš rosiť, je potrebné skontrolovať tesnenia okien. Príliš veľké rosenie môže spôsobiť vznik plesní, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie.

Posteľ s dobrým matracom

Medzi moderné vybavenie spálne radíme hlavne posteľ s dobrým matracom. Pri výbere postele treba zohľadniť predovšetkým materiál a veľkosť. Uprednostňovať by ste mali masívne postele s klasickými roštami s úložným priestorom, alebo bez úložného priestoru.

Dôležitý je aj matrac. Ak si vyberiete manželskú posteľ veľkosti 160×200, odporúčame vám objednávať nové matrace 80×200. Pri ich výbere rozhoduje materiál, hrúbka, spánkové návyky, ale aj vaša váha.

Nábytok, ktorý vám šetrí miesto

Ak si chcete spálňu zariadiť moderne, treba brať do úvahy priestorové možnosti. V prvom rade by ste mali vyberať posteľ, tá je to najdôležitejšie, čo v spálni potrebujete mať. Až potom sa poobzerajte po ostatnom nábytku – nočných stolíkoch, komodách, či šatníkových skriniach.

Ak by ste si chceli spálňu zariadiť prakticky, odporúča sa dať si vyrobiť vstavané šatníkové skrine, ktoré majú ten najspoľahlivejší posuvný systém, vďaka ktorému sa dostanete do všetkých častí vstavanej skrine a nebudete dvierkami zasahovať do miestnosti.