Kultúra

Zomrel Larry King

Veľmi smutná správa. Slávny americký novinár a moderátor Larry King zomrel v sobotu v nemocnici v Los Angeles. Mal 87 rokov. Uviedol to britský denník The Mirror. Česť jeho pamiatke!

Larry King v CNN oznámil 30. júna 2010, že končí svoju talkshow v CNN. 25 rokov spovedal politikov a osobnosti z rôznych sfér života.

Andrea Vadkerti v relácii Portrét s Larry Kingom na TA3/foto: archív Andrea Vadkerti

Spovedať ho mali tú česť aj slovenská moderátorka Adela Vinceová alebo Andrea Vadkerti: „Satisfakciou mi boli udalosti, ktoré nasledovali. Profilové TV rozhovory s Nicolasom Wintonom a Larrym Kingom získali dva roky po sebe novinársku cenu za najlepšie interview v elektronických médiách.“


Alebo populárny český herec a moderátor Jan Kraus. Na pozvanie spravodajskej televízie TA3 prišiel v roku 2011 na Slovensko svetoznámy moderátor Larry King. Pri nakrúcaní v Bratislave sa legenda americkej žurnalistiky stretla aj s Janom Krausom.

„Považoval som za privilégium, že sa s ním môžem stretnúť. Nikdy by som neveril, že mu budem môcť podať ruku, veľmi si toho vážim. Robí niečo iné ako ja, ale je to človek, ktorý vytvoril žáner. Bola to pre mňa česť,“ uviedol po stretnutí Kraus.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *