Šport

Zostávame krajinou, kde sa vraždia ľudia a horia autá

Keby som si v stredu nelíhala v smútku, štvrtkové ráno by bolo nádejné. Bolo by fajn. Ale..

V stredu som zaspávala (a celú noc nespala) s otázkou: V akom uzavretom bludnom kruhu na Slovensku žijeme? Niekto ukáže prstom na zlodeja a ak vás nehodia pod vlak alebo nezastrelia, tak vám vybuchne nálož pred domom, alebo vám zhorí auto.

Stalo sa to aj v Poprade. Dokonca dvakrát.  A opakovaná „sranda“ už taká vtipná nebýva.


V stredu v Poprade totiž zhorelo v priebehu pár dní už druhé auto v jednom hokejovom klube. Náhoda? Možno by som na náhodu verila, keby práve nové vedenie toť nedávno neupozornilo na predchádzajúce šafárenie v klube. Niekto si totiž v Poprade pomýlil šport s perpetom mobile na peniaze…  A teraz tým, čo na to upozornili horia autá.

Riaditeľ popradského hokejového klubu Ľudo je fajn chlap a hokejový manažér, akých Slovensko nemá veľa. Dokonca chápe aj také veci, že keď chalan nehrá u nich, lebo sa nedostáva do zostavy, bez zbytočných slovenských trápností ho pustí do iného klubu. Lebo vie, že  hokejista vyrastá na ľade a nie na striedačke.

Rovnako aj druhému manažérovi a trénerovi Ferovi sa darí roky vychovávať  skvelých hokejistov. Lebo to robí srdcom.

Obaja pracujú pre hokej,  venujú sa mládeži, chcú posunúť  úroveň popradského extraligového A-čka a s ním reprezentovať  Slovensko v európskych súťažiach.  A obaja sú predovšetkým otcovia a otcom nemajú horieť autá len preto, že ukážu na človeka, či ľudí, ktorí kradli peniaze tam, kde ich nikdy nie je dosť. Hovorím o našom domácom športe.

Keď horia autá, znamená to len jedno: trafili do čierneho a toho, kto v hokeji v Poprade bašoval a kradol, označili správne.

V stredu som ťažko zaspávala, ani jeden z nich si také niečo nezaslúži. A keďže majú svoje rodiny a malé deti, pýtala som sa sama seba, či im to stojí za to. Či ľudia v našej spoločnosti vedia ešte oceniť čestných a poctivých ľudí, či nie sme k slušnosti naozaj otočení zadkom…?


A potom mi prišla reakcia na moju smsku, kde som pánom v Poprade vyjadrovala účasť. V správe bolo plno odhodlania a sily robiť svoju robotu čestne a s nasadením ako doteraz.

Potešilo ma to. Zneistenie pominulo. Na Slovensku žije stále veľa poctivých ľudí, ktorí chcú robiť našu krajinu lepšou. Nesmieme sa dať znechutiť a spolu musíme kráčať za vytúženou slušnou spoločnosťou s jasnými pravidlami PRE VŠETKÝCH.

Denne vydávame stovky a možno tisíce signálov pre naše deti. A oni nás pozorujú a učia sa. Preto to nesmieme vzdávať. Musíme ich učiť aj to, že v  slušnej krajine sa do politiky neženú ľudia, ktorí sa pýšia titulmi a majetkom, ktoré získali podvodmi a zlodejinou. Medzi slušnými ľuďmi sa na opačný názor reaguje argumentáciou a nie zbraňami a výbušninami…

V slušnej spoločnosti sa vyšetrovania vrážd neťahajú roky a keď sa skutok stane, tak sa nezametá pod koberec.

Štvrtkové ráno bolo prekvapivé a nádejné. Vo vražde novinára a jeho priateľky sa po 7 mesiacoch začali diať veci. Aj keď mnohí neveríme, nádej v tomto prípade ešte nezomrela a vyzerá to tak, že skutok sa tento raz  stal…

P. S.  Poprad 28. septembra (TASR) – Prípadom zhoreného auta na Papierenskej ulici v Poprade sa zaoberá polícia. Prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik informoval, že v stredu (26.9.) v okolo 1.50 h došlo pred jedným z rodinných domov k požiaru osobného auta KIA Sorento.
„Doposiaľ neznámy páchateľ za doteraz nezistených okolností založil požiar vozidla, ktorý poškodil celý jeho interiér aj vonkajšie časti,“ priblížil hovorca s tým, že spôsobená škoda na aute bola vyčíslená na najmenej 36.000 eur a na bráničke na ďalších 150 eur.
Podľa medializovaných informácií išlo o auto, ktorého majiteľom je riaditeľ Hokejového klubu Poprad Ľudovít Jurinyi. „Popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci,“ uzavrel Džobanik.

Môže vás zaujať:


MIMORIADNY ZÁSAH POLÍCIE SR: FOTOGRAFIE – Policajti zadržali podozrivých z vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej  

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *