Zuzana Baťová končí. Štátny ústav na kontrolu liečiv má nové vedenie

Dalito.sk/ilustračné foto: nový liek proti COVID-19/foto: FN Brno
DALITO -

Štátny ústav na kontrolu liečiv povedie od februára PharmDr. Peter Potúček, PhD., MSc. Na poste riaditeľa a generálneho tajomníka úradu vystrieda PharmDr. Zuzanu Baťovú. Peter Potúček bude ústav viesť do ukončenia riadneho výberového konania.  Uviedla v tlačovej správe hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

PharmDr. Peter Potúček, PhD., MSc. vyštudoval Farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, odborné vedomosti čerpal aj na univerzite v Ríme, v Taliansku. V Štátnom ústave na kontrolu liečiv pracoval v rokoch 2005 až 2010. Pracovné skúsenosti v odbore získal aj na viacerých manažérskych pozíciách v komerčnom sektore. 

„Prichádzam do prostredia, ktoré mi je známe, čo považujem za výhodu, pretože v čase pandémie je potrebné pre správne rozhodnutia vedieť  sa rýchlo orientovať. V rámci COVID-19 je dôležité tiež nepretržite sledovať trendy a byť v úzkom kontakte s Európskou liekovou agentúrou a ďalšími odbornými autoritami. Verím, že aj v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva budeme prinášať ľuďom na Slovensku moderné a bezpečné lieky, rovnako tak budeme ako Štátny ústav pre kontrolu liečiv zodpovedne plniť svoju úlohu v systéme,“ povedal PharmDr. Peter Potúček, PhD., MSc.

https://www.dalito.sk/mz-sr-ma-novu-statnu-tajomnicku/