4 kroky ako si vybrať basketbalové tenisky

Dalito.sk/ilustračné foto: Brocreative / Shutterstock.com
PR -

Basketbal ako jeden z obľúbených športov má veľký vplyv aj na streetwear a celkový výber obuvi. Nemusíte patriť medzi aktívnych športovcov alebo ľudí, ktorí majú vyhradený štýl. Ak sa zaujímate o trendy a radi dávate šancu novým veciam, tak by ste ich rozhodne mali zaradiť do svojho každodenného šatníka.

Môžete si tak nájsť basketbalovú obuv, s ktorou určite zažiarite aj mimo ihriska.

Správna veľkosť

Základom dobrého nosenia tenisiek je bezpečie a pocit pohodlia počas nosenia. Žiadne topánky nebudeme nosiť s chuťou, pokiaľ nám nebudú dobre sedieť. Ak si nie ste istí, akú zvoliť veľkosť, tak je dôležité, aby ste si svoju nohu zmerali a určili tak dĺžku nohy. Veľkosti topánok môžu byť tiež rozdielne pri jednotlivých značkách. Ak by ste dlhodobo nosili basketbalové tenisky, ktoré vám nesedia veľkosťou, tak to môže mať výrazný vplyv aj na pohybové aktivity.

Typ halovej obuvi

Pri výbere vhodných basketbalových tenisiek je potrebné, aby ste tiež brali ohľad na povrch, ktorý tiež rozhoduje o možnosti nosenia daných tenisiek. Ak sa predsa len pohybujete na ihrisku a využívate tenisky na šport, tak podrážka musí poskytovať dostatočnú ochranu proti možným nárazom a zraneniam. Veľa moderných značiek streetwearových tenisiek využíva technológiu Zoom, ktorá vám uľahčí ďalšie kroky.

Outdoorová basketbalová obuv

Tenisky s pevnou a odolnou podrážkou sú vhodné na vonkajšie nosenie. Ideálne sú také modely, ktoré sú vyrobené z moderných a funkčných materiálov. Takáto obuv dokáže zaistiť tiež potrebné vetranie a pohodlie chodidla počas pohybu. Populárne značky tenisiek, ako je napríklad Nike, ponúkajú moderné technológie, ktoré majú svoje uplatnenie pri športe. Materiál tenisiek by mal byť priedušný a pružný, aby sa jednoducho prispôsobil tvaru vašej nohy.

Dizajn tenisiek

V neposlednom rade by ste mali tiež zvážiť aj samotný dizajn. Držať sa trendov nie je žiadnym pravidlom, a preto sa nemusíte báť nejakých obmedzení. Ak máte radi farby a výrazne kombinácie, tak si môžete vybrať farebné basketbalové tenisky. Veľa značiek má širokú ponuku, ktorá zahŕňa moderné extravagantné dizajny tenisiek. Je tiež na vás, ako ich skombinujete. Pokiaľ vás farby nelákajú a patríte medzi ľudí, ktorí majú radi minimalistický štýl, tak si môžete vybrať jednofarebné alebo jednoduché farebné kombinácie tenisiek.

Pri hľadaní svojich vysnívaných basketbalových tenisiek sa môžete obrátiť na modernú ponuku streetwear tenisiek Footshopu. Bohatá a pestrá ponuka určite splní vašu predstavu o maximálnom pohodlí a modernom dizajne. Na tejto stránke nájdete veľa moderných spracovaní, ktoré vám umožňujú nájsť tú pravú obuv podľa vašich preferencií. Vhodné sú aj modely, ktoré majú povrch zo syntetickej sieťoviny.