O nás

Váš život, vaše príbehy, vaša pravda

Dalito.sk.

Online magazín DALITO.sk inšpiruje rovnako, ako ho inšpiruje život. Ponúkame Vám magazín o spoločenskej zodpovednosti, ktorý sa nemusí hanbiť za svoj obsah, pretože žije život v súvislostiach. Čítanie pre všetkých, ktorí sa chcú posúvať, vzdelávať aj spoznávať a k skúsenostiam aj úspechom druhých pristupujú s rešpektom.

DALITO.sk je o slobode a zodpovednosti a prináša aj zaujímavé ľudské príbehy vo vzťahu nielen k práci, čím podporuje vlastný ľudský potenciál. Vyhľadáva ľudí, ktorí môžu byť inšpiráciou aj ponaučením, ktorí sa neboja porovnávať sa s najlepšími. Neprinášame len ich príbehy, ale dáva priestor múdrym aj vzdelaným ľuďom, ktorým by sme mali ďaleko viac načúvať. Rozumieme zdravému rozumu, ale aj faktom, dátam a výsledkom vedy a vďačne ich v dobe hoaxov uverejňujeme a šírime čo najviac.

Snažíme sa písať tak, aby sme si zachovali tvár, najlepšie na základe faktov a jasných dát, ale aj životných skúseností. Vieme rozlíšiť dobro od zla, oceniť múdrosť aj vzdelanosť. Záleží nám na hodnotách a múdrej spoločnosti. Vieme čo je to kritické myslenie, ktorým sa snažíme slovenskú spoločnosť posúvať vpred, smerom k najvyspelejším a najtolerantnejším demokratickým krajinám sveta.

Nezávislý online magazín DALITO.sk dodržiava Etický kódex novinára. Obsah je chránený autorským zákonom. Prepis, šírenie či ďalšie sprístupňovanie obsahu akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vedenia DALITO.sk dôrazne zakázané. „ Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ bez uvedenia zdroja zdroj: dalito.sk, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu DALITO.sk porušením autorského zákona.“ Kopírovanie, distribúcia a akákoľvek forma publikovania alebo iného používania textových a grafických materiálov spracovaných na stránke www.dalito.sk, ako aj na všetkých jej podstránkach je možné iba s predchádzajúcim písomným súhlasom majiteľky portálu Dalito.sk, podľa zákona 185/2015 Z.z. Autorský zákon v platnom znení.

Magazín DALITO.sk je aj súčasťou systému najčítanejších médií na Slovensku. Slovakia Online s.r.o. iniciovala založenie Slovenského Informačného a Analytického Centra (S.I.A.C.).

šéfredaktorka DALITO Lucia Tomečková