5 spôsobov, ako pred sviatkami všetko rýchlo a dokonale upratať

ilustračné foto: Dalito.sk
PR -

Obdobie pred Vianocami sa často spája s veľkým upratovaním, zbavovaním sa nepotrebností a presúvaním sezónnych vecí. Ak však nechcete stráviť každoročne dlhé hodiny pri tejto činnosti, môžete sa na ňu pripraviť a všetko zvládnuť rýchlejšie a jednoduchšie. Ako na to?

1. Upratujte postupne a organizovane

Nič nepokazí náladu viac ako víkendy zabité presúvaním a premiestňovaním vecí z jedného miesta na druhé. Preto ak sa chcete na sviatky dôkladne pripraviť, rozložte si upratovanie do viacerých menších celkov a upratujte jednotlivé miestnosti postupne.

2. Vytvorte dostatok úložného priestoru

Úložný priestor je nesmierne dôležitý nielen kvôli skladovaniu predmetov, ale aj na vytvorenie udržateľného poriadku. Ak majú veci svoje miesto, nemôžu sa len tak voľne povaľovať. Preto ak máte pocit, že nemáte priestor kam svoje veci odložiť, zamyslite sa nad novými možnosťami ako sú prídavné regály, skrinky a police.

3. Zadovážte si nové regály a skrine

Odkladací priestor vo forme regálov a skríň je na nezaplatenie. Pokiaľ vám nevyhovuje, že na vani máte neustále odložené rôzne prípravky, zadovážte si novú skrinku, do ktorej všetko poukladáte.

Nemáte čas na nákup nových skriniek? Kúpte si plastové skrine online a máte po probléme. Nájdete ich v rôznych veľkostiach a výškach, a tak ich môžete využiť do akejkoľvek miestnosti, či už je to garáž, práčovňa alebo záhradný domček. Plast je odolný, ľahko prenosný a vďaka modernému dizajnu zapadne do interiéru bez problémov.

Okrem zatvorených skríň môžete svoj priestor obohatiť o regály, ktoré rovnako dobre poslúžia nielen na skladovanie, ale aj na odkladanie vecí. Nový regál do haly či chodby, môžete využiť na zavesenie búnd alebo odkladanie topánok či dáždnikov. Rôzne farebné varianty vám umožnia regály ľahko dopasovať k rôznym typom nábytku.

4. Úložné boxy, police a dizajnové vychytávky jednoducho musíte mať

Ak potrebujete odložiť ozdoby a nahradiť ich vianočnými kusmi, ale už vám v komore neostáva priestor, prikúpte si boxy, do ktorých všetko môžete pekne poukladať a vložiť do regála. Prídavné košíky na police dokážu nielen dobre slúžiť, ale tiež pôsobia ako dômyselný dizajnérsky kúsok.

Pre uvoľnenie odkladacieho priestoru, skúste víno namiesto do skrinky uložiť do stojanu na víno. Poháre na víno sa budú dobre vynímať v závesnom vešiaku, ktorý je veľmi praktický.

Ak sa vám do kuchyne nezmestí ďalšia potravinová skriňa, doplňte priestor o rohový regál. Poháre so surovinami či koreninami sa v ňom budú skvele vynímať a doplnia kuchynskú atmosféru.

5. Zbavte sa zbytočností

Zbytočnosti sa nachádzajú v každej domácnosti. Sú to veci, ktoré ste dostali alebo ich vlastníte už roky a je vám ľúto sa ich zbaviť. Avšak skladovanie nepotrebných vecí dokáže zapratať priestor, ktorý tak veľmi potrebujete. Pokiaľ ich predáte niekomu, kto ich ocení viac ako vy, radosť bude obojstranná a za ušetrené peniaze si môžete kúpiť trebárs ten krásny stojan na víno, ktorý už tak dlho obdivujete.

Upratovanie pred sviatkami môže byť náročné. Pri voľbe správneho postupu však môžete všetko zvládnuť za krátky čas a bez problémov. A pokiaľ sa vám podarí dodržiavať stanovené pravidlá, môžete mať upratané takmer stále.

Môže vás zaujať: