Aj v 50-tke sa dá začať od nuly

Dalito.sk/ilustračné foto: pixabay.com - pasja1000
DALITO -

Mala som len krok k 50ke, misia mama, ukončená. Príprava detí na slobodu mi pokrčila pokožku a poškodila úložný systém.

Napriek mizernej výbave som verila, že nejaký pán Zvyšný sa ešte ujde aj mne. Vyšla som mu oproti. Päťročné serpentíny dúfania a strádania mi nakreslili môj skutočný obraz.

Výber bol rozmanitý – od wow až po achbooožééé. Z ponuky posledného sa mi páčila kytica, v nemčine som stíhala len upratovať, navariť a prebaľovať, o plachtení na vode som nechyrovala.

Prvým kolom sme prekĺzli obaja. Jeho snaha, ktorá by mi zabezpečila stále miesto v dvojčlennej lodnej posádke, stroskotala. Všetky moje technické znalosti som minula na hračky od Stevea. Neprekážalo, farby kvetov sa menili, my sme zostávali.

Dnes mám 60 a už 8 rokov sa obaja radi ponáhľame domov.

Partnera, ktorý chce pomôcť tebe a ty jemu, môžeš stretnúť za každého počasia, v rôznych zemepisných šírkach a v každom veku, len mu musíš vyjsť v ústrety.

Autorka Mária Fuchsová je dnes už dôchodkyňa, k čomu jej dopomohli aj zdravotné problémy, zodpovedajúce jej veku. Celý život pracovala v sociálnej sfére. Tesne po štyridsiatke mala pocit, že doma umiera zaživa. Ďakuje Bohu, životu aj vesmíru za odvahu, pokúsiť sa začať o nový život s deťmi v cudzine. Je vydatá a momentálne sa venuje vnúčatám a štyrom deťom. Je presvedčená, že dnes nám Európa, vlastne celý svet, ponúka fantastické možnosti. Život je podľa nej veľmi krátky, a čo s ním urobíme, záleží len na nás.