Aké oblečenie si vziať na dovolenku ak ju celú nechcete preležať na pláži

ilustračné foto: pixabay.com - Pexels
PR -

Čas letných dovoleniek pri mori sa nezadržateľne blíži. Máte už tú svoju rezervovanú alebo ešte rozmýšľate, kam vyraziť? Bez ohľadu na to, ako ste odpovedali, pred samotným odchodom sa nevyhnete jednej veľkej dileme: aké oblečenie si na dovolenku vziať?

Plavky sú pri mori samozrejme základ, ale nie je to len o nich

Áno, sú ľudia, ktorí keď idú k moru, napríklad na dovolenku na Rodos, príliš neriešia, čo budú na tej dovolenke nosiť. Hlavne, aby mali plavky, veď aj tak budú celé dni na pláži (a samozrejme niečo, čo si oblečú, keď im vyhladne a pôjdu sa najesť).

Ak však patríte k dovolenkárom, ktorí netrávia celú dovolenku „len“ na pláži, ale trávia ju aj inými, viac či menej aktívnymi spôsobmi, balenie oblečenia môže byť zložitejšie. Budete totiž potrebovať aj niečo viac, než len plavky a oblečenie na pláž.

Pohodlné oblečenie na spoznávanie pamiatok

Popri plážových aktivitách je zrejme najčastejšou dovolenkou aktivitou spoznávanie užšieho, či širšieho okolia rezortu. Na to je treba sa obliecť v prvom rade pohodlne. A čím viac poznávania chcete absolvovať, tým pohodlnejšie.

Tielko/tričko a šortky sú základ, prípadne pre dámy sa ponúkajú vzdušné a ľahké šaty, či obľúbené ľahké overaly. Na dovolenke určite narazíte na veľa historických náboženských pamiatok. Pri vstupe do nich pozor na častú potrebu zahalených ramien a kolien. Dámy si samozrejme nemusia brať dlhé šaty na ples, ale ak chcú spoznávať pamiatky v nejakých letných šatách, treba myslieť na to, aby neodhaľovali príliš veľa. Páni by zase pre takéto prípady mali uprednostniť tričká, či polokošele pred tielkami a mať aspoň krátke nohavice pod kolená.

A čo si obuť? Záleží od toho, koľko času strávite na nohách. Niekomu vystačia aj pohodlné šľapky, i keď minimálne sandále budú lepšou voľbou a ak sa zvyknete pri spoznávaní pamiatok nachodiť, nezaškodí mať so sebou vzdušné tenisky. Áno, platí to aj pre dámy, veď tenisky sa dávno kombinujú dokonca aj so šatami.

Láka vás na dovolenkách aj turistika?

Ak u vás objavovanie okolia znamená aj turistiku, to už si žiada vyložene športové oblečenie. Ak pravidelne behávate, či sa venujete netradičnejším športovým aktivitám, napríklad laser game, alebo iným takýmto činnostiam, či športom, určite máte doma z čoho vyberať.

Funkčné tričko a šortky, v prípade dám aj športová podprsenka, to sú veci, ktoré budete rozhodne potrebovať. Nezabudnite však, že pohyb po nespevnených cestičkách a chodníkoch si vyžaduje pevnejšiu obuv. Nechcete sa predsa z dovolenky vrátiť s nepríjemným zranením.

A čo si obliecť na luxusnejšiu večeru?

Z kategória športového oblečenia prejdeme ešte k elegantnejším veciam. Ak si chcete vychutnať večeru v luxusnej reštaurácii, budete na to potrebovať adekvátny outfit. Dámy to v tomto prípade majú o niečo jednoduchšie, pretože aspoň jedny elegantnejšie šaty si rady brávajú na dovolenku tak či tak, ale páni nesmú zabudnúť minimálne na dlhé nohavice a elegantnú košeľu. K tomu samozrejme treba aj adekvátnu obuv.

Mimochodom, tie dlhé nohavice by páni naozaj nemali podceňovať. Môžu byť vyžadované aj ak máte večere v hotelovej reštaurácii. Jedny by tak zo sebou určite mali mať. Veď príliš miesta v kufri predsa nezaberú.

Môže vás zaujať: