Aké sú niektoré kúpeľňové trendy pre tento rok?

ilustračné foto: Kludi
PR -

Kúpeľňa je miestom hygieny a čistoty. Zároveň však aj miestom pokoja a relaxu. A aby toto všetko platilo naozaj, mala by už od pohľadu pôsobiť moderne a štýlovo. Aké sú teda niektoré z najhlavnejších kúpeľňových trendov pre tento rok?

Kontrastné farby a veľkoformátové obklady

Či už rekonštruujete čerstvo kúpený byt, alebo ste sa v procese stavby domu dostali po hrubej stavbe, žumpe a podobných záležitostiach k finálnemu riešeniu interiéru, sú trendy, ktoré sa dajú aplikovať tak v byte ako aj v dome. A presne na také sa teraz zameriame.

Ako prvé sú kontrasty. Ak napríklad pri kúpe obkladov do kúpeľne zvolíte bielu farbu a pre jednu stenu nejakú inú (nemusí ísť automaticky o čiernu), vašej kúpeľni to dá úplne iný nádych. Prípadne môžete na podlahu zvoliť farbu, ktorá bude v kontraste s obkladom stien.

Čo sa veľkosti obkladov týka, rozhodne zvoľte veľkoformátový obklad. Bude vyzerať skvelo bez ohľadu na to, či máte rodinný dom s priestrannou kúpeľňou, alebo rekonštruujete malú bytovú kúpeľňu (ktorú veľkoformátový obklad opticky zväčší). A menšie množstvo škár oceníte aj pri údržbe a upratovaní kúpeľne.

Vodovodné batérie v čiernej farbe a veľké zrkadlo

Už sme spomenuli, že kontrast s bielou nemusí tvoriť len čierna. Viete ale, kde bude čierna v kúpeľni vyzerať zaručene skvelo? No predsa na vodovodných batériách a sprchovom systéme. Aj keď nejde o úplne nový trend, stále ide o riešenie, ktoré môžeme považovať za originálne. A aj veľmi dobre vyzerajúce. Obzvlášť s matnou povrchovou úpravou a minimalistickým dizajnom.

Na záver sa ešte pozrime na zrkadlo (alebo do zrkadla?) Trendom sú veľké zrkadlá so zabudovaným osvetlením. Tie ocenia hlavne dámy, pri úprave vizáže, či kontrolovaní výsledkov domáceho bielenia zubov, ale opäť aj všetci, ktorí majú menšiu kúpeľňu. Aj veľké zrkadlo ju totižto opticky zväčší.