Chcete vo svojom podnikaní obchodovať s Áziou? Robte to bez rizika

Peking, Čína/foto: pixabay.com - Anthony Chong
PR -

Ázijský trh ponúka veľa príležitostí na obchodnú spoluprácu mnohým našim domácim podnikateľom. Zároveň však so sebou prináša aj určité riziká. Aj keď sa ničím neodlišujú od rizík, ktoré hrozia pri akejkoľvek obchodnej spolupráci, prehlbuje ich fakt, že ázijský trh je nám podstatne vzdialenejší.

Ako si overíte potenciálneho dodávateľa?

To, čo sme načrtli v úvode, je dobre vidieť už pri výbere ázijských dodávateľov. Ako sa uistíte, že namiesto potenciálneho spoľahlivého partnera nekomunikujete len s podvodníkom, ktorý vás chce oklamať?

Ak by sa to totiž stalo, len ťažko by ste sa domáhali svojho tovaru, či financií. Darmo by ste potom zháňali špičkového advokáta, ktorému bude asistovať šikovný advokátsky koncipient. Preto je dobré takýmto situáciám predchádzať.

Riešenie je jednoduchšie, ako si možno myslíte

Ale ako mať pri výbere nových dodávateľov z Číny istotu, že ste spravili dobré rozhodnutie? Jednoducho, obráťte sa na spoločnosť, ktorá potenciálnych dodávateľov preverí za vás. Akreditovaní inšpektori s bohatými skúsenosťami kontroly výrobcov v Ázii sú totiž to, čo v takomto prípade potrebujete.

Predtým, ako sa pustíte do obchodovania, tak bude vykonaný profesionálny audit vášho potenciálneho ázijského dodávateľa. Skontrolované budú jeho výrobné kapacity, požadované akreditácie, či ekologické štandardy.

Takouto kontrolou získate 100 % istotu, že s daným dodávateľom je bezpečné obchodovať a že tovar, ktorý vám príde, bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Aby ste nemuseli po preskúmaní zásielky siahať po účinnom kotvičníku, ktorý prispieva k celkovej psychickej pohode. Samozrejme, výber spoľahlivého dodávateľa z Ázie je len prvým krokom, preto môžete odbornú pomoc využiť aj pri ďalších procesoch súvisiacich s nákupom tovaru z Ázie.

Môže vás zaujať: