Čo nesmie chýbať vašej domácej kancelárii

ilustračné foto: Dalito.sk
PR -

Aj keď pre mnohých ľudí skončila práca z domu s ústupom pandémie, sú ľudia, pre ktorých je (a bola aj predtým) bežnou realitou. Ak čerstvo patríte medzi nich, pretože ste napríklad zmenili prácu, či začali podnikať, zrejme ešte nemáte zariadenú domácu kanceláriu. Rozhodne by ste si ju však mali zriadiť čo najskôr.

Nemáte miestnosť, v ktorej by ste mohli mať zvlášť pracovňu? Nevadí

Výhodu majú tí, ktorí majú v domácnosti jednu nevyužívanú izbu a môžu si ju pretvoriť na domácu kanceláriu. Veľa ľudí však bude odkázaných skôr na to, aby si vytvorili kancelársky „kútik“, napríklad v obývacej izbe, či v spálni.

V druhom prípade je dobré vymyslieť spôsob, akým pracovný priestor oddeliť od zvyšku miestnosti. Poslúžiť na to môže záves, či skladacia stena, alebo praktickejšie riešenie v podobe vhodného nábytku, s ktorým zároveň získate aj úložný priestor pre tonery Brother a iné kancelárske vybavenie a veci, ktoré budete pri plnení pracovných povinností potrebovať.

Stôl, kancelárske kreslo a dostatok svetla

Úplným základom každej domácej kancelárie je však stôl s doskou, ktorá bude dostatočne veľká na to, aby sa na ňu zmestilo všetko, s čím budete pracovať a stále poskytovala dostatok priestoru, aby ste sa cítili komfortne. A čo neodmysliteľne patrí ku kancelárskym stolom? No predsa kancelárske kreslá.

Pri výbere kancelárskeho kresla by na prvom miesta mala byť ergonómia. Nebojte sa preto prípadnej vyššej investície, váš chrbát sa vám poďakuje. Zdanlivou drobnosťou, ale v skutočnosti veľmi dôležitou súčasťou kancelárskych kresiel, sú aj kolieska. Tie vyberajte podľa toho, na akom povrchu bude kancelárske kreslo stáť. Napríklad pre tvrdé podlahy sú vhodné kaučukové kolieska.

Rôzne špecifickejšie vybavenie domácej kancelárie potom záleží od konkrétnej práce, ktorú budete vykonávať, ale jednu vec budete potrebovať takmer určite: stolnú lampu. Ideálne s funkciou stmievania, či prispôsobenia teploty (farby) svetla.