Jesenné upratovanie: Vymeňte staré za nové a recyklujte   

Bezdymové zariadenia IQOS/foto: PMI
PR -

Inovácie v technológiách napredujú neuveriteľným tempom. Výsledkom je to, že si čoraz častejšie urobíte radosť napríklad novým mobilom, či elektronikou. Staršie zariadenia potom končia zapadnuté prachom v zásuvkách. Pomôže, ak si jeden deň z najbližšieho víkendu vyhradíte na jesenné upratovanie.

Ak nechcete veci len hromadiť, revízii v policiach sa nevyhnete. Nakoniec budete prekvapení, koľko starých mobilov, nabíjačiek a rôznych zariadení takto doma nájdete. Neviete čo s nimi? 

Nepoužívané smartfóny môžete odovzdať svojmu operátorovi, nefunkčné a staré spotrebiče zase vrátiť v rámci spätného zberu cez predajne elektrospotrebičov. Ak však máte pocit, že fungujú ešte stále dobre, skúste ich ponúknuť v online bazároch ľuďom, ktorí si nové nemôžu dovoliť.

Vedeli ste, že vrátiť môžete aj staršie zariadenia od IQOS? Stačí ho priniesť do akejkoľvek IQOS predajne a vložiť ho do špeciálneho zberného boxu, prípadne ho odovzdať obsluhe v predajni. Recyklovaný materiál bude použitý v ďalšej výrobe, napríklad pri výrobe energie.

Keď staré nahradí nové

Bezdymové zariadenie IQOS ILUMA tabak nespaľuje, ale iba nahrieva. A tak nevzniká žiadny dym a ani popol. Ide o prelomovú technológiu indukčného nahrievania tabaku. Pri používaní bezdymových zariadení vzniká aerosól, ktorý obsahuje výrazne menej škodlivín ako cigaretový dym. Tieto bezdymové zariadenia bez nahrievacej čepele ponúkajú čistejší spôsob ohrevu priamo zo stredu náplne. Dospelí užívatelia si môžu vychutnať konzistentnejší zážitok bez zvyškov tabaku.

Bezdymový kompromis

Informácia, že klasické cigarety sťažujú dýchanie asi neprekvapí. Lepšou alternatívou sú preto bezdymové zariadenia, čo dokazujú aj najnovšie štúdie. ​Po úplnom prechode na IQOS bezdymové zariadenia môžete lepšie dýchať, ako keby ste pokračovali vo fajčení klasických cigariet, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi. Dôvodom je to, že IQOS tabak nespaľuje, ale len nahrieva, a nevytvára tak škodlivý dym. A aj keď je najlepšie prestať s fajčením a užívaním nikotínových výrobkov úplne, nie vždy je to jednoduché rozhodnutie. Kým tento krok definitívne urobíte, môžete siahnuť miesto klasických cigariet po vhodnejšej bezdymovej alternatíve IQOS ILUMA.

Rozlúčte sa s dymom z cigariet nadobro 

Pretrvávajúcim mýtom je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje však všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení cigariet. Pri tom vzniká jednak veľké množstvo škodlivých látok, ale aj typická spálená chuť tabaku. V oboch prípadoch prichádza s riešením bezdymové zariadenie IQOS, ktoré tabak nespaľuje, ale nahrieva. Vďaka tomu poskytuje chuť naozajstného tabaku a navyše produkuje o 95 % menej škodlivín v porovnaní s cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Môže vás zaujať: