Kam ísť na dovolenku?

ilustračné foto: zdroj: www.esky.sk
PR -

Už sa neviete dočkať dovolenky alebo sa práve rozhodujete, kam sa najbližšie vydáte na cesty? Za skvelou dovolenkou netreba chodiť ďaleko. Európa v sebe ukrýva pestrosť malebných prírodných krás, dychberúcich kultúrnych pamiatok aj fantastických pláží. Pripravili sme pre vás prehľad tipov na destinácie, ktoré by ste mali navštíviť aspoň jediný raz.

Po stopách maltézskych rytierov?

Malta je malá krajina v Stredozemnom mori. Ukkrýva nádhernú prírodu a miesta bohaté na históriu a kultúru. Malta v minulosti slúžila ako významný obchodný uzol. Vystriedali sa tu Feničania, Rimania, Francúzi či Spojené kráľovstvo, ktorí tu po sebe zanechali významný vplyv. Na tomto malom malebnom ostrove si užijú dokonalú dovolenku ako dobrodruhovia, tak aj zarytí dovolenkári. Očaria vás historické úzke uličky, tyrkysové more a lagúny ako z filmov. Architektonická stránka tohto ostrova sa odrazila neraz aj v kinematografii a čaro Malty sme mali možnosť vidieť vo filmoch ako je Trója, Gladiátor alebo kultový seriál Hra o Tróny.

Naplánujte si ešte dnes svoju dovolenku s komplexnými cestovnými službami na eSky.sk a vyhľadajte najvýhodnejšie Malta letenky. Malta sa skladá zo siedmich ostrovov a hlavným mestom súostrovia je Valletta, vybudovaná maltézskymi rytiermi. Valletta je jedinečným príkladom baroka a bola vyhlásená za mesto svetového dedičstva UNESCO. Okrem historických krás na každom kroku by ste si nemali nechať ujsť návštevu Krištáľovej lagúny, skalných útvarov popri pobreží ako aj soľné plantáže Gozo. Malta je skvelým miestom na dovolenku alebo výlet v každom ročnom období, ponúka však aj výborné jedno, vynikajúce víno a kvalitný med.

Amsterdam letenky
ilustračné foto: zdroj: www.esky.sk

Čo vidieť v Amsterdame?

Čo si predstavíte, keď sa povie Amsterdam? Hlavné mesto Holandska je ďaleko viac ako iba tulipány prenádherných farieb, všadeprítomné bicykle a vodné kanály lemované loďkami a úzkymi domčekmi. Je jedinečným mestom – na jednej strane láka najmä mladých vďaka svojej tolerancii a slobode, no na strane druhej ponúka mnohé možnosti aj pre milovníkov umenia a staršie ročníky.

Amsterdam je metropola s neuveriteľnou atmosférou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Nie nadarmo sa im hovorí aj Benátky severu, kanály totiž križujú celé mesto a sú prepájané mostami, z ktorých každý jeden je jedinečný. Nenechajte si ujsť malebný Prinsengracht. Priaznivci umenia, navštíviť môžete aj múzeum Anny Frankovej, Rijskmuseum so zbierkou prác Rembrandta alebo Múzeum Van Gogha. Na potulky po meste využite bicykel alebo lodnú dopravu, nezabudnite na Uličku svetiel či návštevu Coffee Shopu, ktoré sa už takpovediac stali hlavnými atrakciami tohto mesta. Letenky Amsterdam nájdete najvýhodnejšie vďaka vyhľadávaču leteniek eSky.sk .

lacné letenky
ilustračné foto: zdroj: www.esky.sk

Karibik Európy? Jednoznačne Sardínia

Obľúbený ostrov v Stredomorí, ktorý je pre mnohých ľudí jedným z najfantastickejších miest našej planéty, ročne navštívi až 10 miliónov turistov. Že ste túto perlu Talianska ešte nenavštívili? Nevadí, je čas to napraviť. Očakávať môžete nielen úchvatne čisté pláže s bielym pieskom a azúrovým morom, ale aj bohatú kultúru s antickou históriou.

Pobrežie je lemované divokými útesmi a plážami s jemným pieskom, scenéria je ako vystrihnutá z dovolenkovej pohľadnice. Výnimočná gastronómia zahŕňa fantastické pokrmy z morských plodov, syry, sardínsky olivový olej, ale tiež taliansku klasiku v podobe pizze, cestovín a najkvalitnejších vín. Na Sardínii si prídu na svoje aj nadšenci turistiky. Majestátne hory, útesy či jaskyne dotvárajú dokonalý dovolenkový dojem na prežitie oddychovej ako aj aktívnejšej dovolenky. Domáci sú srdeční a pohostinní, vítajú turistov z celého sveta. Navštívte ružovú pláž Spiagga Rosa, zátoku z Bondovky The Costa Esmeralda a nezabudnite ochutnať ich výbornú zmrzlinu – podľahnite čaru tohto ostrova a objavujte jeho nespočetné zákutia.