Kniha, ktorá naučí ženy milovať svoje telo!

Dalito.sk/foto: zdroj: Martinus

„Emily Nagoski napísala jednu z najdôležitejších kníh o sexe a ženskej sexualite, akú si kedy môže žena (alebo ktokoľvek iný) prečítať. Je plná poznatkov, ktoré sú fascinujúce a zároveň veľmi užitočné. Garantujem vám, že táto kniha zmení váš život.“

Tvrdí to doktorka Carol Queen, zakladajúca riaditeľka Centra pre sex a kultúru. A reč je o knihe Presne taká, aká si, v ktorej zistíte, ako funguje ženské telo, zmeníte svoj sexuálny život a naplníte ho sebadôverou a radosťou.

Vedeli ste, že:

• pri pohlavnom styku spoľahlivo dosahuje orgazmus len približne štvrtina žien a zvyšných 75 percent ho dosiahne inými spôsobmi?

• variácie v tvaroch, vo veľkostiach a farbách ženských genitálií nepredpovedajú nič konkrétne o úrovni záujmu ženy o sex?

• ženský mozog má sexuálny „plyn“ a „brzdu“, ktoré reagujú na stimuláciu súvisiacu so sexom?

• ženy majú spontánny a responzívny štýl túžby?

Autorka knihy Emily Nagoski búra početné mýty súvisiace s témou ženskej sexuality a pomáha milovať vlastné telo. Mení rozmanitosť a nedokonalosti na krásu a skutočnú silu. Vysvetľuje, ako ženské telo funguje a tieto informácie vás ohromia. Na rozdiel od mužov sú rozdiely u žien oveľa väčšie – každá žena reaguje na sexuálne podnety inak.

Presne taká, aká si je ikonická príručka, ktorá odpovedá ráznym „áno!“ na najbežnejšie obavy žien, či je normálne to, ako vyzerajú alebo čo cítia počas sexu. Čím skôr si uvedomia, že sú v úplnom poriadku, tým skôr budú schopné zažívať lepší sex a intenzívnejšie potešenie.

„Toto je najlepšia kniha, akú som kedy čítal o ženskej sexuálnej túžbe a o tom, prečo niektoré páry prestanú mať sex a čo s tým môžu urobiť. Táto kniha je absolútne nevyhnutná príručka pre všetky páry, ktoré chcú pochopiť vzostupy a pády vo vlastnom sexuálnom živote. Je to povinné čítanie!” dodáva slávny John Gottman, Ph.D., autor knihy Sedem princípov, aby manželstvo fungovalo.

(Ak vás recenzia na knihu zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)