Kolagénová kúra na vlasy: ako dlho má trvať?

ilustračné foto: pixabay.com - Jo Johnston
PR -

Rozhodli ste sa užívať kolagén na vlasy? Dobrá voľba. Kolagén ako esenciálnu bielkovinu si naše telo vyrába samo, iba do určitého veku však stíha produkovať jeho dostatočné množstvo. A keďže kolagén potrebuje predovšetkým koža, má vplyv aj na vlasové korienky. S pomocou kolagénových doplnkov užívaných vnútorne môžeme vlasom výrazne pomôcť k lepšej kondícii.

Kolagén prospieva ľudskej pokožke, podporuje kĺbovú chrupavku a aj ďalšie dôležité tkanivá v tele, ale jeho účinky sa prejavia aj na vlasoch a nechtoch. Je však dôležité vybrať si kvalitný kolagén a tiež vedieť, ako presne ho užívať. Kolagénové doplnky sa získavajú z vedľajších produktov dobytka, alebo morských rýb. “Prírodný kolagén bez úpravy sa veľmi zle vstrebáva, preto ho treba pre vnútorné použitie špeciálne upravovať či štiepiť, aby sa do tela  dobre vstrebal,” hovorí emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš. Spôsob štiepenia a celkovo úpravy kolagénu vo výživovom doplnku rozhoduje o jeho kvalite.

Je dobré vyberať taký, ktorý je bioaktívny – štiepený bez tepelnej úpravy, ktorá môže molekulu kolagénu nenávratne zničiť. “Pri tepelnom spracovaní najmä živočíšnych kolagénov dochádza k určitej degradácii kolagénu a menšiemu pôsobeniu,” vysvetľuje atestovaný ortopéd MUDr. Vladimír Holoubek. Napríklad značka Inca Collagen sa rozhodla ísť cestou výroby kolagénu za studena. Pomocou enzymatickej hydrolýzy šetrne štiepi kolagén z morských rýb, ktorý na rozdiel od toho z dobytka nepotrebuje tepelnú úpravu. Enzymatickým štiepením vznikajú bioaktívne kolagénové peptidy so štruktúrou helisy, ktoré sú totožné a ľudské telo ich rozpozná. Potom ich dokáže využiť na stavbu nových molekúl kolagénu.

Inca Collagen je rýdzo český výrobok, ktorý od svojho vzniku pred ôsmimi rokmi stále vedie v rebríčkoch obľúbenosti. Je navyše 100% čistý, čo je tiež dôležité kritérium. Akékoľvek prímesi v kolagéne by totiž mohli blokovať vstrebávanie peptidov do krvného obehu človeka.

Aký je vplyv kolagénu na vlasy? V prvom rade prispieva k regenerácii vlasových korienkov, zároveň pôsobí ako zdroj aminokyselín vhodných pre vlasy. Podporuje teda tvorbu nových vlasov, posilňuje výdrž a kvalitu vlasov, pomáha zastaviť ich vypadávanie a zlepšuje elasticitu a lesk. Nejde to však za pár dní – preto je potrebné užívať kolagén aspoň 3 mesiace.

Trpezlivosť sa pri užívaní kolagénu oplatí

Trojmesačná kolagénová kúra je vhodná preto, lebo aj v štúdiách sa účinky kolagénu prejavovali vždy až približne za 8-12 týždňov. Samozrejme, každý človek je iný. Niekomu môže zabrať skôr, inému neskôr. Dámy, ktoré užívali Inca Collagen na vlasy, majú rôzne skúsenosti:

“Mne išlo hlavne o vlasy a pleť, a kolagén svoj účel splnil, už po 2 týždňoch som videla zlepšenie, za čo ďakujem, a nehodlám ho zmeniť.” Ivana Hodermarszká

“Užívam tretie balenie, cítim zlepšenie pevnosti nechtov a vypadávanie vlasov ustúpilo.” Dana Tomčányová

Vyskúšajte kolagénovú kúru Inca Collagen. Nielen vaše vlasy, ale aj pokožka celého tela, pleť na tvári, nechty a pohybový aparát pocítia pozitívne účinky tejto prírodnej bielkoviny, ktorej sa zvykne hovoriť aj elixír mladosti. Veď práve to robí – dáva telu mladosť dlhšie, než príroda plánovala.

Môže vás zaujať: