Mali ste ťažké detstvo? Osloboďte sa a žite konečne pekný život

zdroj: Ikar

To, že ste mali ťažké detstvo, neznamená, že musíte mať ťažký celý život. Je pravda, že keď vyrastáte s emocionálne nezrelými rodičmi, odlišný názor alebo určenie hraníc sa považujú za sebecké a bezcitné. Učia vás, že nič iné ako sebaobetovanie nikdy nedokáže vernosť a lásku a že myslieť na seba je to isté ako opustiť druhých.

Ak ste mali ťažké detstvo a rany si nesiete až do dospelosti… alebo máte niekoho takého vo svojom okolí a chceli by ste mu pomôcť, toto je kniha, ktorú odporúčajú aj terapeuti. Klinická psychologička s dlhoročnou praxou napísala už tretiu knihu na túto tému a tentoraz dáva užitočné rady, Aby už detstvo nebolelo.

„Táto kniha vám umožní získať nové poznanie a vybudovať si zručnosti, vďaka ktorým bude váš život naplnenejší a vy budete k sebe láskavejší. Jej cieľom je, aby ste dosiahli súlad so svojou vlastnou autenticitou a múdrosťou života. Toto poznanie vo vás na hlbšej úrovni aktivuje hľadanie skutočného ja, proces sebareflexie, vďaka ktorému bude zmena jednoduchšia, než ste si predstavovali,“ tvrdí Lindsay Gibson.

Vyskúšate aj nové nápady a rôzne prístupy, ktoré vám pomôžu dosiahnuť harmóniu s vaším autentickým ja. Toto vnútorné ja je miestom, kde nájdete pokoj, šťastie a hlbokú sebadôveru. Vďaka nemu sa budete cítiť dobre a uvedomíte si, že život a jeho výzvy majú význam a posolstvo pre váš rast. Tieto úvahy sú zoskupené do častí o starostlivosti o seba samého, podpore zdravia vzťahov a sebavedomom zvládaní životných výziev. Tieto tri oblasti predstavujú brány k šťastnejšiemu a plnohodnotnejšiemu životu.

V knihe nájdete časti a kapitoly ako:

  • Ako sa chrániť a starať o seba?
  • Uvoľnite putá, ktoré zväzujú.
  • Uzdravte sa z emocionálnych zranení.
  • Nenechajte sa podkopať do depresie.
  • Vzťahové problémy
  • Toxickí ľudia
  • Emocionálne zrelé rodičovstvo.
  • Zvládanie výziev.
  • Ako minimalizovať stres.

Aby už detstvo nebolelo obsahuje desiatky krátkych úvah a zamyslení, ktoré inšpirujú, motivujú a podnecujú, aby ste sa nad sebou zamysleli. Aby ste si vedeli odpovedať na otázky, ktoré možno nejako v úzadí tušíte, len ich neviete formulovať a neviete sa pohnúť z miesta.
Autorka ponúka postrehy, ktoré vedia dodať istotu v každodennom živote a pomáhajú zvládať veľké výzvy. Sú to nápady, tipy a prístupy, ktoré môžete priebežne skúšať a možno zrazu zistíte, že ste sa dokázali vyrovnať so svojím nie najšťastnejším detstvom. Že ste prekonali nepríjemné spomienky a fóbie, že ste sa akoby oslobodili.

(Ak vás tip na dobré rady zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu

Môže vás zaujať: