Najlepší dar pre manažéra je kytica kvetov

Dalito.sk/Kvet strelícia/foto: pixabay.com - fietzfotos

Aj keď môžeme kvety považovať sa dar vhodnejší viac pre to nežnejšie pohlavie, v skutočnosti existujú aj muži ktorých kvetinový dar poteší. Nie každému mužovi môžeme darovať napríklad fľašku kvalitného vína, sekt, či výberový značkový alkohol. Najmä takým, ktorí alkohol vôbec nepijú.

KVETY „MÔŽU“ AJ MUŽI.

Čo teda darovať priateľovi, známemu, šéfovi alebo obchodnému partnerovi pri príležitosti sviatku narodenín, k promóciám, či k povýšeniu? Neuveríte, ale najlepšou voľbou sú kvety!

VYBERAJTE ROBUSTNEJŠIE KVETY S VÝRAZNÝMI FARBAMI

Aj keď emancipácia žien je na programe dňa, predsa len muži sú tým silnejším pohlavím. Aj preto pri voľbe správneho kvetu myslite na tento fakt. Mužov obdarúvame robustnejšími a „maskulínnejšími“ kvetmi výrazných farieb. Preto ideálne kvety pre mužov sú napríklad kosatce, gladioly, sedmokrásky, ľalie, slnečnice, gerbery, hyacinty, ale aj tropické kvety ako strelícia, či orchidea. Vhodné farby sú modrá, biela, žltá, oranžová, ale aj červená. Jemné pastelové farby prenechajte radšej ženám.

RUŽE ÁNO, ALE ČERVENÉ NIE!

Výborným kvetom pre muža je i ruža. Napríklad žlté ruže symbolizujú náklonnosť a priateľstvo, oranžové sú takisto dobrou voľbou. Ak sa ale chystáte podarovať mužovi kyticu červených ruží, tak na to radšej zabudnite. Červené ruže sú totiž symbolom lásky a vášne.

Ruže/foto: Dalito.sk

VYSKÚŠAJTE AJ KVETINOVÉ KOŠE, ŽIVÉ KVETY

Medzi vhodné kvety pre muža možno považovať aj živé kvety. Najmä, ak ich darujete kolegovi v práci, môžu mu vydržať dlhšie ako rezané a poslúžia ako ozdoba jeho kancelárie. Darček k narodeninám, či významnému jubileu môžete skombinovať aj so spomínanou „fľaškou“. Ideálne v darčekovom koši. Výber vína, sektu, či alkoholu prispôsobte preferenciám obdarovaného.

HITOM SÚ JEDLÉ KYTICE

V ostatnom období sú trendom aj „jedlé“ kytice. Nejde o nejaké odrody jedlých kvetín, ale o rôzne kombinácie ovocia, zeleniny a čokolády naaranžované do pôsobivých tvarov a farieb. Ak chcete byť originálni, neváhajte oslávenca obdarovať takýmto chutným darčekom. Ovocné kytice nielen vyzerajú pestro a lákavo, ale sú doslova na zjedenie!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)