Namyslená celebrita? Alebo šikovná biznismenka? Životopis Paris Hilton

zdroj. Ikar

Ľudia mi vraveli, že som hlúpa, nevychovaná, nepozorná, nevďačná a ulievam sa. A nič z toho nebola pravda. Musela som byť tvorivá a drieť, aby som zapadla, no tvorivosť a usilovnosť som dostala do vienka, preto som sa každý deň úporne snažila prispôsobiť…

V knihe Paris Hilton vás táto celebrita zavedie do privilegovaného detstva, ktoré zažila cez optiku nediagnostikovaného ADHD. Jej rebélia v tínedžerskom veku doviedla Parisiných rodičov k rozhodnutiu dať dcéru uniesť a uväzniť do súkromného ústavu pre problémovú mládež. Trpela tam verbálnym, fyzickým a sexuálnym zneužívaním takmer dva roky. Uprostred pekla si Paris vytvorila krásny vnútorný svet, kde sa k nej škaredosť okolia nedostala. Keď ju konečne prepustili, už neverila nikomu okrem seba a svoj fantazijný svet premenila na miliardovú realitu. 

“Hiltonovej memoáre sú dokonale publikované práve vtedy, keď si spoločnosť konečne začína uvedomovať, ako sme sa správali k mladým ženám na začiatku milénia,” napísali v Booklist.

Kniha podáva správu o jej riskantnej ceste mužskou tyraniou pred érou #MeToo s tou správnou dávkou drzosti a sleduje vývoj kultúry celebrít až po súčasnosť. Prežívame chvíle, ktoré si všetci pamätáme a stretávame sa s mnohými známymi menami ako sú Britney Spears alebo Kim Kardashian.
Čo je však dôležitejšie, ukazuje nám jej cestu k vnútornému pokoju a zároveň nás povzbudzuje, aby sme sa nesnažili vždy niekam zapadnúť, ale vybrali si vždy vlastnú cestu.

„Je toľko mladých žien, ktoré potrebujú počuť tento príbeh,“ tvrdí Paris o svojej knihe. „Nechcem, aby sa poučili z mojich chýb – chcem, aby sa prestali nenávidieť za svoje vlastné chyby. Chcem, aby sa smiali a aby prijali každý aspekt toho, kým sú, s nebojácnosťou a hrdosťou. Všetci máme svoju vlastnú cestu, do riti s tým, aby sme sa snažili vždy niekam zapadnúť!“

Paris Hilton

Je jednou z prvých moderných influenceriek. Je najstaršia zo štyroch detí Richarda Hiltona, vnuka zakladateľa hotelového impéria Conrada Hiltona. Odkedy hrala v reality show The Simple Life, stihla vybudovať globálne impérium ako podnikateľka, influencerka, aktivistka, DJ-ka, dizajnérka, investorka, filantropka, moderátorka, herečka, šéfkuchárka, modelka a autorka.

Je pre mňa ľahké kráčať za šťastím, pretože mojím šťastím je čokoľvek, čo ma v danej chvíli zaujíma. Môj mozog prahne po zmyslových podnetoch. Zvuky, obrazy, hádanky, umenie, pohyb, zážitky – čokoľvek, čo spúšťa vylučovanie adrenalínu alebo endorfínov –, to všetko je pre mozog s ADHD nevyhnutné ako kyslík.

Paris vďaka svojej silnej aktivistickej práci presadila zásadné zmeny v celých Spojených štátoch. V kriticky uznávanom dokumente na YouTube Originals „This is Paris“ (ktorý doteraz má viac ako 23 miliónov videní) odhalila zneužívanie, ktorým trpela ako tínedžerka, a odvtedy využila svoje osobné skúsenosti, aby pomohla zmeniť štátne zákony zamerané na ochranu mládeže a reformu zariadení pre deti.

(Ak vás recenzia na knihu zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

Môže vás zaujať: