Niekoľko tipov k zariaďovaniu detskej izby

ilustračné foto: Shutterstocku
PR -

Prvé zariaďovanie detskej izby je pre rodičov veľká vec. Veď každý rodič chce pre svoje dieťa vytvoriť priestor, v ktorom sa bude cítiť dobre, či už pri hre, alebo počas spánku. A pri starších deťoch je samozrejme potrebné, aby im ich izba poskytovala adekvátny priestor aj na úlohy a učenie sa.

Popustite uzdu svojej fantázii

Zatiaľ čo v minulosti sa zariaďovaniu detských izieb venovalo asi najmenej pozornosti zo všetkých ostatných miestností, v súčasnosti je situácia v podstate opačná. Pri riešení luxusného návrhu interiéru je práve detská izba miestnosťou, v ktorej je možné popustiť uzdu fantázii. A my pre vás máme pár tipov.

A pri fantázii rovno aj ostaneme. Hneď v úvode navrhovania detskej izby je dobré si uvedomiť, že od detskej izby sa neočakáva, že bude dizajnovo v jednej línii so zvyškom domácnosti. A naviac by predsa malo ísť o kreatívny priestor podporujúci detskú fantáziu, takže by sa to malo odrážať aj v tom ako je detská izba zariadená.

Pri akom veku dieťaťa je vhodné začať sa vážnejšie zaoberať dizajnom detskej izby?

Moment, kedy vlastne zariadiť dieťaťu detskú izbu? To je veľmi individuálne. Avšak pri zariaďovaní detskej izby pre dieťa mladšie ako 3 roky si ešte s dizajnom príliš hlavu lámať nemusíte.

Ak však budete zariaďovať izbu pre dieťa, ktoré už malo 3 roky, už je dobré sa nad dizajnom izby skutočne zamyslieť. Ani sa totiž nenazdáte a z vášho dieťaťa budete prváčik. To znamená, že bude potrebovať už aj spomínaný priestor na učenie. A samozrejme, stále bude detská izba musieť poskytovať aj priestor pre hru.

Úložný priestor a praktické doplnky

Čo sa úložného priestoru týka, ten je v detskej izbe potrebný na mnohé veci. Detské oblečenie Mayoral, hračky a neskôr aj školské veci. Z praktického hľadiska v záujme jednoduchšieho upratovania je lákavé čo najviac tohto úložného priestoru uzavrieť. Treba však pamätať na to, že deti často chcú mať svoje obľúbené hračky vystavené, takže ani otvorené police nesmú v detskej izbe chýbať.

Zútulniť detskú izbu potom môžete rôznymi doplnkami, ktoré môžu mať tak dizajnovú ako aj praktickú funkciu. Napríklad ak chcete skvalitniť ovzdušie v detskej izbe praktickým elektrickým difúzerom, môžete nájsť aj rôzne s detskými motívmi, ktoré sa dokonale hodia do detskej izby.