Normálne by som bol rád

autor grafiky: Dodo Dobrik/zdroj: LI
DALITO -

Normálne by som bol rád, keby sme sa v našej malej päť miliónovej komunite dokázali prestať báť toho, že svet je pestrý. Svet je pestrý a bolo by super, keby sme svoju identitu nestavali na tom, že to tak nie je.

Bolo by fakt super, keby sme si vedeli uvedomiť, že rôznorodosť je to čo nás robí silnejšími. Pestrosť nám dovoľuje lepšie hľadať riešenia a reagovať na zmenu.

Naozaj??

Stratíme svoju identitu ak nebudeme všetci jesť halušky? Stratíme identitu ak do našej vlajky pridáme ďalšie farby? Vyskúšal som to a myslím si, že tá naša vlajka znesie, možno je aj krajšia. Čo keby boli kopce zelené a nie modré a obloha pre zmenu modrá? Len som si to chcel vyskúšať a myslím si, že je to stále naša vlajka, len pestrejšia. 🙂 A myslím si, že by zniesla ešte viac farieb.

Fakt by som mal radosť, keby sme boli skutočne odvážni a prijali fakt, že svet môže byť ďaleko pestrejší a neschvaľovali agresivitu, ktorá je opäť len prejavom našej zbabelosti. Normálne, že vyskúšame niečo naozaj odvážne ako opustiť status, ktorý nás poškodzuje. 🙂

zdroj: LI / so súhlasom autora: Dodo Dobrik

Pozn. redakcie: Farebná vlajka je nádherná, konečne z nej cítiť radosť a nádej. Ešte by sme mohli zmeniť aj tú našu “hore ruka s lopatou a vidlami” hymnu na Aká si mi krásna…. a možno by to bol celkom dobrý štart nového začiatku. Čo tak na túto aj hudobnú tému referendum?

(Ak vás tento názor zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)