Obklopený narcistami. Ako sa dostať z tohto toxického prostredia?

Ako sa z človeka stane narcista? Dá sa vôbec s takým človekom žiť? Alebo ste jedným z nich? Kniha Obklopený narcistami vám pomôže vyslobodiť sa z toxického kruhu narcistov a byť šťastnejšími a úspešnejšími.

Thomas Erikson, autor úspešnej série kníh o komunikácii, sa vo svojej piatej knihe zameriava na aktuálny fenomén – narcizmus. Znepríjemňujú vám narcisti život? Ste unavení z ich neustálej potreby byť v centre pozornosti? Ako si na základe svojho profilu správania môžete poradiť s narcistom, keď sa vám zjaví v živote?

Zoznámte sa s opismi narcistického správania a jeho následkov – pre každého z  nás aj všeobecne pre spoločnosť.

Zdá sa, že narcizmus sa postupne rozširuje. Jestvuje vôbec hranica, pokiaľ je egoizmus relatívne v  poriadku a  odkiaľ je to už niečo zlé? Smerujú súčasné osobnostné štandardy k deštruktívnemu egoizmu?

Kniha Obklopený narcistami nadväzuje na celosvetovo úspešnú sériu kníh Obklopený idiotmi, Obklopený psychopatmi, Obklopený idiotmi v zamestnaní a Obklopený neúspechmi. Autorove zábavné a dokonale výstižné opisy ľudského správania priniesli jeho dielam obrovský úspech a spravili z nich doslova fenomén.

„Narcisti zvyčajne vedia veľmi dobre odhaliť slabosti druhých. Okrem toho sú pripravení tieto slabosti zneužiť, aby oklamali alebo podviedli svoje obete. Zneužívanie je pre nich prirodzená vec. Pocity iných ľudí ich nezaujímajú, vďaka čomu sú zručnými manipulátormi. Je im jedno, či ich niekto odhalí, takže riskujú a správajú sa odvážne. Preto je niekedy ťažké uveriť, že naozaj klamú,“ tvrdí Thomas Erikson.

Je to komunikačný expert a úspešný autor niekoľkých kníh. Pomáha vzdelávať zamestnancov renomovaných firiem a za posledných dvadsať rokov vyškolil 4 900 manažérov, aby sa stali lepšími a výkonnejšími lídrami.

Knihy Obklopený idiotmi a Obklopený psychopatmi patria medzi svetové bestsellery v oblasti motivačnej literatúry a doteraz vyšli v 41 krajinách. Od roku 2015 patria tieto zaujímavé a humorné knihy medzi najpredávanejšie švédske tituly. Po celom svete sa predalo už viac ako 3 000 000 výtlačkov.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)