Pozdrav z rozdeleného Berlína

Dalito.sk/MUDr. Ľuboš Fraňo, oftalmológ/foto: archív MUDr. Ľ. Fraňo
DALITO -

Pri príležitosti 4. výročia online magazínu DALITO.sk sme oslovili osobnosti politického a spoločenského života na Slovensku aj zo Slovenska. Dnes píše jeden z prvých respondentov DALITO.sk, slovenský oftalmológ a majiteľ súkromného očného centra v Berlíne Ľuboš Fraňo.

Som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou projektu DALITO. V duchu vtedajšieho článku sa nesie i môj biznis život tu v Berlíne ďalej. Okrem ziskov, aj podpora projektov.

Minulý rok som tu mal na stáži slovenského študenta medicíny z Univerzity Karlovej. Tento rok som veľmi rád, že i napriek pandémii vystúpil v Berlíne folklórny súbor Trenčan. Teší ma, že som sa na organizácii finančne podieľal.

Takéto akcie – to je môj svet:  podporiť či už prezentáciu slovenskej kultúry tu v Berlíne, ale aj vzbudiť nadšenie našich študentov pre medicínsky odbor oftalmológia.

Snáď je lepšie

So Slovenskom mám stále silné väzby. Situácia tam je politicky veľmi dynamická, ale mám pocit , že ľudia cítia morálnu podporu prezidentky Čaputovej a veria v lepšiu úroveň nielen politického, ale aj ich každodenného života.

Mojej firme Augenkraft sa naďalej darí. Pred epidémiou som mal radosť z úspešnej spolupráce s Lufthansou a Star Alliance, ktoré naše očné produkty predávali.

Rozdelený Berlín

Spoločnosť i tu v Berlíne je rozdelená: corona, rúška, očkovanie a politici rozdeľujú spoločnosť. Milým osviežením pre duchovno každého z nás v tejto negatívnej dobe je určite pre Slovensko návšteva takej autority, akou je Pápež František.

Prajem Vám naďalej kreatívnu energiu a pevné zdravie!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)