Prečo sa vydať po severovýchodnom Slovensku?

ilustračné foto: Peter Cigáň
PR -

Medzi obľúbené dovolenkové destinácie je severovýchodné Slovensko, sú tu rôzne zaujímavé lokality, ktoré by ste nemali vynechať. Medzi najznámejšie patrí napríklad Poprad a okolie či Bardejov. Ak teda premýšľate kde stráviť nielen letnú dovolenku poďte sa pozrieť na dôvody prečo navštíviť práve túto lokalitu Slovenska.

Severovýchod Slovenska ako dovolenkový raj. Je za tým moderné Aquacity Poprad?

Za uznanie stojí najmä to, že región nežnie všetok obdiv len zo samotných tatranských krás. Tatry síce otvárajú turistom mnohé príležitosti, všeobecne sa ale región severovýchodného Slovenska neustále inovuje. Dôkazom toho je napr. mesto Poprad a jeho okolie. Na tomto mieste vyrástol obľúbený aquapark aktuálne s vybavením aj pre náročných návštevníkov.

V Poprade sa aquapark stal jedným z najväčších prvkov turizmu, preto dovolenkári vyhľadávajú možnosti ubytovať sa v Aquacity Poprad a najmä v jeho okolí. Je to multifunkčný areál zážitkov ako vodných, tak aj pozemných pre nerušený alebo aktívny relax a zábavu. Možno ho porovnávať s typickými dovolenkovými destináciami pre rodiny, partnerov alebo na firemné účely.

Aquacity Poprad čoraz lákavejší aj na záver letných prázdnin

Aquacity sprístupňuje športoviská, detské atrakcie, ozdravné a skrášľujúce kúry. Na tomto mieste si každý príde na svoje, keď si pobyt zatraktívni v niektorom z hotelových apartmánov alebo v penzióne.

Za prístupnejšími možnosťami dovolenky v závere letných prázdnin je:  

  • bohatý výber za nižšie ceny

Umožňujú to najlepšie vyhľadávače tipov na dovolenku s kontaktom priamo na ubytovateľov. Z úcty ku klientom pracujú na aktuálnych fotografiách, výhodných zľavách a za príjemnú spätnú väzbu považujú vždy overené recenzie.   

  • Lepšie kapacitné pomery

Najmä preto, že tunajší klienti majú vžité tráviť letnú dovolenku v čase vrcholiacich letných prázdnin. Výhodou pre vás bude lepší komfort, menej „tlačenice“ pri všetkých ponúknutých službách.

  • Znesiteľnejšia klíma?

Toto pravidlo už ,žiaľ, nemožno zovšeobecňovať na augustové obdobie. Klíma sa mení, posúvajú sa a v každom okamihu aktualizujú meteorologické predpovede. Vždy ale vieme očakávať prijateľnejšiu klímu na sklonku augusta a na začiatku septembra než počas vrcholiacej letnej sezóny.  

Augustová dovolenka medzi špičkou severovýchodného kúpeľníctva

Severovýchodná oblasť Slovenska sa pýši aj týmto klenotom. Je to profesionálna úroveň Bardejovských kúpeľov zameraných na rôzne zdravotné ťažkosti aj pre bežný ozdravný efekt spoločne s rodinou a blízkymi. Vieme tak predpokladať, že ubytovanie v Bardejovských kúpeľoch vyhľadáva počas leta viac turistov než v iných mesiacoch. Vyplýva to z multifunkčnosti tohto strediska a bohatých tipov na relax a spoznávanie.

Čo určite zažiť v Bardejovských kúpeľoch?

V rámci tradičných ozdravných aj relaxačných služieb je to najmä vodný a saunový svet. Vodný je dokonca sprístupnený každej vekovej kategórii, o čom svedčia veľké rekreačné a kľudové bazény, detské bazény so šmýkačkami, hydromasážne trysky, perlička a ostatné vybavenie pre podporu zdravia.

Rovnako aj saunový svet je sprístupnený ako pacientom, tak aj pre širšiu verejnosť. Súčasťou je suchá, parná, inhalačná a infrasauna. Podobne na týchto miestach nachádzame vybavenie pre lepší prístup do kúpeľa a na terapie ako neskôr v ubytovacom komplexe, kde disponujú rozkladacími pohovkami pre maximálny komfort a relax.

Čo sa týka obľúbených turistických miest, v blízkosti kúpeľov je to námestie v centre mesta Bardejov, Múzeum ľudovej kultúry a pre ďalšie zážitky sa možno vydať na Zborovský hrad alebo na Rozhľadňu pri Kráľovej studni. Tak aké sú už teraz vaše vyhliadky na záver letných prázdnin?

Môže vás zaujať: