Ratingová agentúra potvrdila pre UNIQA rating “A”

zdroj foto: UNIQA
PR -
  • Rating “A” bol opätovne potvrdený pre spoločnosti UNIQA Österreich Versicherungen AG a zaisťovňu UNIQA Re AG
  • Rating „A mínus“ potvrdený pre európsku UNIQA Insurance Group AG
  • Výhľad pre všetky 3 entity zlepšený z „nefgatívny“ na „stabilný“ 

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor’s (S&P) začiatkom marca 2023 zlepšila výhľad pre európsku skupinu UNIQA Insurance Group, pre rakúsku spoločnosť UNIQA Österreich Versicherungen a zaisťovňu UNIQA Re AG z “negatívneho” na “stabilný”. Okrem toho opätovne potvrdila doterajšie ratingy všetkých troch spoločností.

Agentúra S&P zdôraznila, že napriek zložitým trhovým podmienkam a preceňovaniu hodnôt ruských a ukrajinských dlhopisov dosiahla UNIQA v roku 2022 silný poistno-technický aj operatívny výsledok. Zásadným predpokladom tohto úspechu je rôznorodé obchodné portfólio UNIQA v oblasti neživotného poistenia, životného poistenia a súkromného zdravotného poistenia na domácom trhu v Rakúsku, ako aj na trhoch v regióne strednej a východnej Európy.

Vďaka kapitálovej výbave a vysokej ziskovosti UNIQA ratingová agentúra S&P predpokladá, že aj pri potenciálom ďalšom precenení a oslabení ruských a ukrajinských aktív bude možné vyrovnať aj významnejšiu volatilitu. S&P sumarizuje svoj výhľad s tým, že “UNIQA si udrží a posilní svoju silnú konkurenčnú pozíciu na rakúskom trhu aj na trhoch strednej a východnej Európy (CEE).”

Môže vás zaujať: