Riaditeľ NÚDCH Kužela odchádza, napísal novinárom: „Tlieskali ste spolu s vašimi divákmi a čitateľmi, či poslucháčmi nám – zdravotníkom, ale nikto nezatlieskal vám.”

dalito.sk/Generálny riaditeľ NÚDCH, doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH /foto: NÚDC
DALITO -

Riaditeľ najväčšej detskej nemocnice na Slovensku a v strednej Európe Ladislav Kužela odchádza. Ako jeden z mála vysokých štátnych manažérov sa za posledných 24 rokov poďakoval aj novinárom.

“Milé novinárky, novinári, verím, že môžem povedať aj kolegovia.

Dnes vám neposielam tlačovú správu, ani vyhlásenie, dnes vám chcem poslať jedno veľké poďakovanie.

Poďakovanie za vašu prácu. Za 7 rokov v mojej funkcii riaditeľa najväčšej detskej nemocnice na Slovensku a v strednej Európe, sa práve vďaka vašej práci a záujmu o nás podarilo prezentovať mnoho pekných a užitočných vecí.

Vďaka vám sa mnoho pacientov, aj mimo Bratislavy, dozvedelo o nových spôsoboch liečby a prístupu a aj vďaka vám sa mnoho detí dostalo práve k nám. Spoločne sme si vedeli pomôcť. Ďakujem vám aj za vašu kritiku, postrehy a pripomienky,  vy viete, že sme sa každou zaoberali a ak sme aj pochybili, nemali sme problém to priznať.

Dnes sme sa dozvedeli, že bez vysvetlenia končí naše vedenie. Nejdem sa určite rozpisovať, ani obhajovať. Rozhodnutie samozrejme prijímam. Naše výsledky ste mohli vidieť sami. Záverečný účet je pre nás dôležitý od vás a nie od politikov, či akejkoľvek politiky.

Tento list nepíšem preto, aby so sa ja a moji ľudia obhajovali, alebo bránili, rovnako v tomto liste nebudem na nikoho ukazovať. Toto je naozaj jedno veľké poďakovanie za vašu náročnú prácu, ktorej výsledky sme mnohí videli aj posledné mesiace počas pandémie COVID-19.

Tlieskali ste spolu s vašimi divákmi a čitateľmi, či poslucháčmi nám – zdravotníkom, ale nikto nezatlieskal vám.

Aj vy ste pri nás stáli v prvej línií a len vďaka vám boli všetci informovaní, bez ohľadu na to, či majú 18 rokov a facebook, alebo počúvajú jedno rádio v obci, kde nie je signál.

Keďže sa s vami neviem osobne rozlúčiť, prijmite od mňa  aspoň virtuálny pozdrav. Držím vám vo vašej svedomitej práci palce.

S úctou váš Ladislav Kužela

1 reakcie na Riaditeľ NÚDCH Kužela odchádza, napísal novinárom: „Tlieskali ste spolu s vašimi divákmi a čitateľmi, či poslucháčmi nám – zdravotníkom, ale nikto nezatlieskal vám.”

  1. Jedna z najmensich krajin v strednej Europe ma najvacsiu detsku nemocnicu? To sa asi v nej vsetko sustreduje…