Šimon Šicko: „Majte ciele, robte chyby, pracujte tvrdo a stojte nohami na zemi.”

dalito.sk/Šimon Šicko/foto: archív Šicko
DALITO -

Šimon Šicko je víťazom ankety Manažér roka 2016. Je spoluzakladateľom a riaditeľom vývojárskej firmy , ktorá patrí medzi najrýchlejšie rastúce slovenské technologické spoločnosti.  

Tvoje meno je dnes synonymom úspechu. Ako to vnímaš?

Vnímam to trošku ako mystifikáciu. Samozrejme, nechcem zľahčovať úspechy, ktoré sme skolegami dosiahli. Recept na zaručený úspech neexistuje. U nás sa jednalo o zmes tvrdej práce, veľkej dávky šťastia, a potom možno aj talentu, spojeného s jasnou víziou toho, čo chceme robiť. Želal by som si, aby bolo na Slovensku tisíckrát viac úspešnejších ľudí, ako som ja. V každom prípade verím, že ak si v podnikaní človek nejaký úspech dlhodobo pripustí, tak je to začiatok jeho konca.

Ako vnímaš úspech osobne ty?

Vnímam ho ako citát z internetov: „Nič nie je staršie ako včerajší úspech.“ Ja sa ako úspešný človek necítim, lebo mám pred sebou ďalšie méty, ktoré chcem dosiahnuť a porovnávam sa iba s tými najväčšími a najúspešnejšími.

Ak by si mal zhrnúť rady mladým podnikateľom do jedného sloganu, ako by znel ?

Dream big, fail hard, work harder and don’t be asshole. (Dávajte si veľké ciele, robte chyby, pracujte tvrdo a stojte nohami na zemi) ☺

(Ak sa vám tento článok páčil, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu

Autor: Peter Malec pracoval vo verejnoprávnej televízii ako dramaturg, intendant a ústredný riaditeľ. Vyštudoval Vysokú školu múzických umení, odbor dramaturgia a scenáristika. Pracoval v reklame a marketingu.

Šimon Šicko: „Z tohoto sa Igor Matovič už nedostane, pretože nepočúva nikoho rozumného.“

2 reakcie na Šimon Šicko: „Majte ciele, robte chyby, pracujte tvrdo a stojte nohami na zemi.”