Štyri tipy k dokonalej spálni nielen pre dámy

ilustračné foto: archív Dalito
PR -

Spálňa je miestnosťou, v ktorej (zväčša) začíname a končíme deň. A aj keď sa zariaďovanie spálne môže zdať (v porovnaní s niektorými inými miestnosťami) jednoduché, priestor na chyby tu je. Preto máme pre vás niekoľko rád, ktoré vám pomôžu k dokonalej spálni.

Vhodné farby

Keďže farby majú na nás veľký vplyv, začneme pri maľovaní stien. V spálni vo väčšej miere používajte len také farby, ktoré ani na väčších plochách nepôsobia rušivo. Menovite ide najmä o bielu, sivú a hnedú. Na oživenie vám môžu poslúžiť výraznejšie farby ako napríklad modrá, tyrkysová, žltá, či broskyňová, ale rozhodne to s nimi netreba preháňať.

Dostatočne veľká posteľ

Prejdime k základnému kusu nábytku v spálni, k posteli. Čo najviac vplýva na to, ako sa vám na posteli spí? Áno, matrac, ale hneď za ním sú to rozmery postele, najmä šírka. Ideálom je, ak je šírka jedného lôžka aspoň 90 cm, čiže (ak vám to rozmery vašej spálne dovolia) vyberajte z manželských postelí 180×200 alebo dokonca väčších.

Úložný priestor pre vaše oblečenie a doplnky

V spálni však nemusí byť len posteľ (a prípadne nočné stolíky). Opäť ide o niečo závislé od veľkosti vašej spálne, ale ak je dostatočná, rozhodne by v nej nemala chýbať priestranná šatníková skriňa, ideálne vyrobená na mieru tak, aby pokrývala celú jednu stenu.

Po prebudení (a rannej hygiene) si tak budete môcť v spálni vyskladať kompletný outfit na daný deň. Len si to predstavte, vyberiete si oblečenie, niektorú z vašich luxusných dámskych kabeliek a ďalšie doplnky a ste pripravená vyraziť.

Teplotný komfort

Už sme si povedali, že posteľ (a matrac) majú veľký vplyv na to, ako dobre sa vyspíte. Netreba však zabúdať ani na teplotný komfort. Áno, v zime si zakúrite, ale čo v lete? Bojovať s letnými horúčavami vám najlepšie pomôže inovatívna klimatizácia VIVAX. Počas spánku oceníte obzvlášť energeticky úspornú iECO technológiu, s ktorou klimatizácia VIVAX šetrí až 60 % energie a stále zabezpečuje pohodlné chladenie.

Môže vás zaujať: