Svadobné oznámenia – obsah, formulácia a kedy ich doručovať?

Ilustračné foto: archív Dalito.sk
PR -

Príprava svadby zahŕňa nespočetné množstvo vecí. Patria medzi ne aj svadobné oznámenia. Aj keď sa môže zdať, že ide o drobnosť, rozhodne ide o niečo, čo netreba brať na ľahkú váhu. Nemusíte sa však báť komplikácií, máme totiž pre vás niekoľko dobrých rád.

Čo na svadobných oznámeniach nesmie chýbať?

Začneme tým, čo musia všetky svadobné oznámenia bezpodmienečne obsahovať. Samozrejme, v prvom rade to musia byť vaše mená, aby hostia vedeli, kto ich to vlastne na svadbu pozýva. Pochopiteľne, dôležitými údajmi sú aj dátum, čas a miesto konania obradu. Veď hostia predsa musia vedieť, kedy a kam majú prísť.

Ak chcete mať na svadbe určitý dress code, taktiež je potrebné to uviesť na oznámení. A niekto by povedal, že základom sú aj adresy nevesty a ženícha, či adresa, kam môžu hostia poslať gratulácie, ale určite nájdete množstvo štýlových svadobných oznámení, na ktorých tieto adresy nie sú.

Akú zvoliť formuláciu?

Viete, ako vlastne svadobné oznámenie formulovať? Štandardne sa používajú formulácie „Oznamujeme Vám…“ alebo „… Vám oznamujú…“. Môžete to však poňať aj nejako neštandardne.

Napríklad ak ste sa ako budúca nevesta u gynekológa Trenčín dozvedela radostnú správu, že ste tehotná a svadba bude až po pôrode (alebo už máte deti), môžete svadobné oznámenie formulovať akoby ho písalo vaše dieťa. Je to milé a celkom originálne.

Kedy svadobné oznámenia rozposlať, či rozniesť?

Prejdime k jednému z hlavných dôvodov, prečo je dôležité nebrať svadobné oznámenia na ľahkú váhu. Nielenže vám istý čas zaberie ich výber, respektíve návrh, svoj čas potrebuje aj ich výroba a hlavne, potrebujete ich doručiť hosťom dostatočne včas, aspoň mesiac a ideálne aj 2 pred svadbou.

Obzvlášť je to dôležité ak máte svadbu v letnom období. Keď budú o vašej svadbe hostia vedieť s dostatočným predstihom, je menšia šanca, že práve vtedy niekto z nich bude na dovolenke v Taliansku a podobne. Taktiež musíte počítať s tým, že niekto bude možno odcestovaný práve, keď mu príde vaše oznámenie a tak bude potrebovať extra čas na naplánovanie svojej účasti.

Môže vás zaujať: