Tri rady pre začínajúcich aj ostrieľaných podnikateľov

ilustračné foto: Dalito.sk
PR -

Ak by sme mali stručne odpovedať na otázku, či je podnikanie jednoduché, odpoveď by bola jednoznačná: nie! Začínajúcim, ale aj ostrieľaným podnikateľom sa preto (aspoň občas) hodí malá rada. Alebo aj viacero. A práve takéto rady pre vás máme.

Ušetriť môžete aj na firemných vozidlách

Začnime témou, ktorá je posledné mesiace aktuálna v mnohých oblastiach a v oblasti podnikania asi najviac: ide o šetrenie. Rastúce ceny energií, ktoré narobili vrásky na čele (ak nie rovno „infarktové“ stavy) nejednému podnikateľovi, nútia mnohých rozmýšľať, kde by mohli ušetriť.

Aj keď „na prvú“ vám zrejme napadne, že treba šetriť na tých energiách, dá sa to aj inde. Napríklad na firemných vozidlách, konkrétne ich povinnom zmluvnom poistení (PZP). S pomocou praktickej PZP kalkulačky si môžete jednoducho zistiť, či za PZP firemných áut neplatíte priveľa.

Rozdiely medzi jednotlivými poisťovňami môžu byť celkom výrazné. A aj keď vzhľadom na celkové náklady firmy nemusí byť platba za PZP príliš zásadný výdavok, pri rozsiahlejšom firemnom vozom parku to v konečnom dôsledku môže byť slušná cena.

Dostatok spokojných zamestnancov

Pokračujeme tým, čo je pre každú firmu nepostrádateľné. Áno, sú to zamestnanci. Okrem adekvátneho mzdového ohodnotenia môžete k spokojnosti zamestnancov prispieť napríklad aj tak, že vám bude záležať na ich zdraví. Nielen tým, že im vytvoríte čo najzdravšie pracovné prostredie, ale napríklad aj tým, že ich budete pravidelne zásobovať vitamínmi na posilnenie imunity.

Zamestnancov sa týka aj naša posledná rada: ak potrebujete na niektoré pozície rýchlo a jednoducho nájsť spoľahlivých pracovníkov, oslovte overenú personálnu agentúru. Kvalifikovaných pracovníkov bez dlhodobých pracovných záväzkov tak budete mať, obrazne povedané, na dosah ruky.