Účtovník ako programátor? Prečo nie? Zamestnávatelia nedostatok IT pracovníkov vyriešili svojsky

ilustračné foto: pixabay.com - Elchinator
DALITO -

Globálny nedostatok IT pracovníkov nemusí byť pre zamestnávateľov strašiakom. Zjednodušenie technologických postupov vo forme užívateľsky prijateľných rozhraní na báze low code/no code platforiem tento problém čiastočne vyrieši. 

Technologický pokrok je natoľko rýchly, že nedostatok šikovných itečkárov nie je už len otázkou skúseností, ale tiež schopnosti adaptovať sa na zmeny, ktoré nastávajú v oblasti digitalizácie a automatizácie. A vzhľadom na to, že digitalizácia často zasahuje viac ako jedno firemné oddelenie, stáva sa aj interný IT tím nevyhnutnou súčasťou podnikovej štruktúry.

Alternatívnym riešením voči tomu sa javí možnosť využívania ľahko použiteľných a užívateľsky prijateľných platforiem. Podľa výskumu analytickej spoločnosti Gartner by mali práve low-code/no code softvéry tvoriť väčšinu podnikových aplikácií a digitálnych prostredí. Prečo sa však touto témou oplatí zaoberať? Takzvaný low-code/no code prístup (LCNC) má totižto viac benefitov, ktoré zlepšujú nielen reputáciu zamestnávateľov, ale rovnako ich konkurencieschopnosť či schopnosť prispôsobovať sa kultúrno-spoločenským trendom a generačnej výmene zamestnancov. 

Menej kódovania, jednoduchšie nábory 

Zásadným prínosom pre spoločnosti, ktoré využívajú LCNC softvéry je menší tlak na personalistov, ktorý v rámci náborových plánov nemusia sústreďovať pozornosť na získanie dostatočne skúsených IT pracovníkov, či dokonca za účelom digitalizácie služieb alebo predaja zostavovať nové technologické oddelenie.

Viac sa dočítate v článku Programátormi môžu byť aj účtovníci. Zamestnávatelia si s nedostatkom IT pracovníkov poradili svojsky na pracuj.sk .

Môže vás zaujať:

https://www.dalito.sk/vsetci-mame-pravo-citit-sa-zle/