Vo veku 50 rokov zomrela herečka Silvia Petöová 

Dalito.sk/foto: pixabay.com - Webandi
TASR -

Vo veku 50 rokov zomrela herečka a moderátorka Silvia Petöová. Herečka zomrela na rakovinu prsníka v neskorom štádiu. TASR to potvrdil zdroj z rodinného prostredia.

Herečka a moderátorka Silvia Petöová/foto: FB SP

Silvia Petöová sa narodila 2. septembra 1968. Vyštudovala Vysokú školu múzických umení (VŠMU) v Bratislave.

V Slovenskom národnom divadle (SND) hosťovala napríklad v predstavení Herodes a Herodias od Pavla Országha Hviezdoslava.

V Divadle Astorka Korzo ’90 účinkovala v hre Plešatá speváčka (Eugene Ionesco), v muzikálovom predstavení Kabaret či v inscenácii Herold a Maude podľa známeho rovnomenného filmu režiséra Hala Ashbyho a scenáristu Colina Higginsa.

Niekoľko rokov pôsobila Silvia Petöová na Novej scéne v Bratislave a v trnavskom divadle.

Prvý raz sa Silvia Petöová pred kamerou objavila v televíznej inscenácii Žolík (1988), ktorú nakrútil Igor Ciel podľa scenára Ľudovíta Filana.

O rok neskôr nasledoval televízny film Ráno ako pes Marty Gogálovej. V roku 1990 si zahrala v českej kriminálke Silnější, než já, ktorú režisér Petr Šícha nakrútil na motívy skutočných udalostí.

Herec a režisér Ľubomír Paulovič ju v roku 1995 obsadil do svojho filmu Zuzka Turanová, ktorý bol televíznou adaptáciou románu slovenského autora z Vojvodiny Jána Čajaka mladšieho. Spolu s Marekom Majeským sa stretla pri nakrúcaní krátkeho študentského filmu Kristíny Herczegovej z mafiánskeho prostredia pod názvom Prenasledovanie.

Častejšie hrala v televíznych seriáloch. Tým prvým bol ešte pred Novembrom ’89 seriál Chlapci a chlapi z prostredia základnej vojenskej služby. Nasledovali Rodinné tajomstvá (2005), Susedia (2006) či populárna Ordinácia v ružovej záhrade (2007), Aféry (2010), Kolonáda (2013) a Tajné životy (2017).

Diváci ju poznali aj ako moderátorku, v TV Markíza uvádzala eroticky ladenú reláciu Láskanie.

Spolu so speváčkou Máriou Čírovou sa objavili ako moderátorky v televíznom projekte L.O.V.E. Spoločne pokrstili v roku 2010 knižný debut Jana Hargaša Mám v pätách mafiu. Silvia Petöová mala syna Filipa. Venovala sa dobročinným projektom, okrem iného sa angažovala v poskytovaní pomoci týraným ženám.

V rozhovore pre portál diva.aktuality.sk povedala: “Som veriaca. V živote sa mi veľakrát potvrdilo, že keď bolo najhoršie, vždy prišla nejaká pomoc ‘zhora’. Mám rada ľudí a verím v dobro, ktoré ak činíte, vždy sa vám vráti. Neuveriteľne veľa sily čerpám aj z lásky, ktorú dávam, ale aj dostávam od svojho syna. Tá ma ženie dopredu.”