Volám sa James Bond! A mám slnečné okuliare!

Dalito.sk/foto: pixabay.com - Pexels

Prvé letné horúčavy zažívame toho roku trochu skôr, už v apríli. So silnejúcimi slnečnými lúčmi stále častejšie nosíme so sebou, či presnejšie na sebe aj neodmysliteľnú ochranu zraku a možno ešte viac aj módny doplnok – slnečné okuliare.

Uprostred rozpáleného slnečného dňa je azda úplne prirodzené, že ich máme na „nose“ takmer stále. Na ceste do práce, v aute, na kúpalisku, na pláži pri mori, na turistike v horách, či pri prechádzke mestom. Ich prítomnosť berieme ako úplnú samozrejmosť a neraz sa nám stane, že ich máme na očiach aj po západe slnka.

A práve táto nenápadná samozrejmosť nosenia tmavých okuliarov nás niekedy môže dostať v spoločenskom styku do nie najvhodnejšej „optiky“.

Ľuďom okolo seba sa snažíme dať najavo svoju úroveň nielen svojím dokonalým imidžom so značkovými okuliarmi, ale aj svojím správaním.

S etiketou sa snúbi rešpekt a úcta k ostatným. A tu už mnohí z nás robia chybu! Slnečné okuliare si ponechávajú aj pri osobných stretnutiach, či pracovných schôdzkach.

Ako to teda je s nosením slnečných okuliarov a etiketou?

Ak ich nosíme ako ochranu zraku, alebo i módny doplnok, mali by sme myslieť na to, že pri osobnom kontakte tvárou v tvár by sme si ich mali dať radšej dole.

Slnečné okuliare snímame z tváre aj pri predstavovaní, pozdrave, podávaní ruky, alebo aj pri návšteve reštaurácie, úradu, či obchodného domu. Vždy sa totiž v takýchto situáciách očakáva, že sa budete pri rozhovore dívať svojmu partnerovi do očí. Priamo, bez polarizačných skiel a UV faktora.

Ak sa s niekým zhovárame s okuliarmi na očiach, partnera to v lepšom prípade môže vyrušovať a v tom horšom takéto správanie môže považovať za nezdvorilé.

Podobné je to aj v prípadoch, ak niekto nosí dioptrické okuliare, ktoré reagujú na svetelnú intenzitu a na slnku im sklá stmavnú.

Okuliare k letu neodmysliteľne patria, a k imidžu a móde taktiež. No ak patríte k tým, ktorí si potrpia na dobré mravy, gesto so snímaním okuliarov pri osobnom styku je viac ako na mieste!

Inak sa pokojne môžete predstavovať – „Volám sa James Bond!“ a svoje čierne okuliare si môžete na nose ponechať…

Môže vás zaujať:

V zahraničí len diskutéri pod vlastným menom