Vybudujte si vnútornú silu, ktorá vám umožní lepšie zvládať životné situácie

zdroj: Ikar

Aby sme v živote prospievali, potrebujeme viac ako len schopnosť znášať zlé podmienky. Musíme rozvíjať svoju odolnosť, pretože tá je kľúčom k tomu, by sme boli schopní založiť si rodinu, napredovať v práci, zvládať stres, riešiť zdravotné problémy, prekonávať nedorozumenia s ostatnými, vyliečiť sa zo starých zranení. 

A presne o tom je inšpiratívna kniha Odolnosť, ktorá vychádza z rozsiahlej literatúry odborníkov k témam ako spokojnosť, odolnosť, neuroplasticitu a iné príbuzné témy.

V knihe sa dozviete, ako rozvinúť dvanásť životne dôležitých pilierov odolnosti. Napríklad súcit, vnímavosť, húževnatosť, vďačnosť, sebaistota, odvaha či štedrosť.
Nájdete v nej praktické a konkrétne kroky, zážitkové praktiky a osobné príklady. Zahŕňa tiež účinné spôsoby interakcie s ostatnými. Vysvetľuje, ako prekonať zaujatosť, uvoľniť bolesť a nahradiť ich súcitom, sebahodnotou, radosťou a vnútorným pokojom.

Vybudujte si vnútornú silu

Cesta vášho života závisí iba od troch príčin: ako zvládate svoje výzvy, ako si chránite zraniteľné stránky a ako skvalitňujete svoj potenciál.
Všetky tri sú dôležité, no zvyšovať potenciál svojej mysle má jedinečnú moc. Predstavuje to najväčšiu príležitosť, pretože zvyčajne máte väčší vplyv na svoju myseľ ako na svoje telo či svet. Má aj najväčší vplyv, keďže svoju myseľ si beriete všade, kam sa pohnete. Vždy sa nemôžete spoliehať na svet, na iných ľudí, dokonca ani na vlastné telo. Môžete sa však spoľahnúť na vnútornú silu zakódovanú do vášho nervového systému – a kniha Odolnosť vám ukáže, ako ju môžete zintenzívniť.

V knihe sa pozriete na praktické cesty, ako prežívať, posilňovať a používať mentálne zdroje a ich potenciál pre odolnosť, spokojnosť a zdravie. Dozviete sa o užitočných myšlienkach o mozgu, empirických cvičeniach, nástrojoch na budovanie špecifických síl, návrhoch súvisiacich s každodenným životom a nájdete tu aj dosť osobných príkladov. U každého z nás fungujú rôzne veci, preto vám chcem poskytnúť viacero možností. Nájdite si, čo je pre vás najlepšie. Túto knihu môžete používať rozlične.

Autor Rick Hanson, Ph.D je psychológ a jeden z najlepšie predávajúcich sa autorov New York Times. Vyrastal v Los Angeles a vyštudoval klinickú psychológiu. Vo svojej praxi sa venuje rodinám, párom aj deťom. Založil úspešnú spoločnosť Wellspring Institute for Neuroscience and Contemplative Wisdom (Wellspringov inštitút pre neurovedu a kontemplatívnu múdrosť). Vydal šesť kníh, ktoré boli preložené do tridsiatich jazykov. Má dve dospelé deti a žije v Severnej Karolíne. Miluje divočinu a keď nemusí písať emaily.

(Ak vás táto recenzia zaujala, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu alebo nám pošlite vašu recenziu na knihu na redakcia@dalito.sk a my vám zašleme knižnú novinku podľa vášho výberu)